عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر آموزش و پرورش ملارد:

تأمین سرویس مدارس استثنایی از دغدغه های آموزش و پرورش ملارد است

کد خبر: 80682
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵ ق.ظ

مدیر آموزش و پرورش ملارد گفت:یکی از دغدغه های جدی مجموعه آموزش وپرورش درخصوص دانش آموزان استثنایی این شهرستان، به مهیا ساختن سرویس مدارس آنان معطوف می شود.

به گزارش نداي مردم ،محمد قادری تفرشی  با اشاره به تلاش مجموعه آموزش و پرورش برای ارتقای خدمات آموزشی و رفاهی به دانش آموزان مشغول به تحصیل در شهرستان ملارد اظهار داشت: یکی از کانون های عمده توجه ما به دانش آموزان استثنایی معطوف می شود که به دلیل شرایط خاصی که با آن مواجه هستند، تلاش می کنیم با عنایت به شرح وظایف و اختیاراتی که در این خصوص تعریف شده، امکانات مناسب و کافی را برای این گروه فراهم کنیم.

مدیر آموزش و پرورش ملارد در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص عمده ترین چالش این مجموعه در خصوص این طیف از دانش آموزان گفت:فراهم سازی سرویس مدارس محصلان استثنایی یکی از دغدغه های جدی ما به شمار می رود و برای مهیا ساختن آن با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

وی افزود:در صورت همگرایی و همیاری دستگاه ها و نهادهای فعال شهرستانی همچون اداره اوقاف، دهیاری ها، شوراهای روستایی در تأمین سرویس مدارس استثنایی، ارائه خدمات حمل و نقل به این گروه از دانش آموزان با رشد کیفی هر چه بیشتری همراه خواهد شد.

قادری تفرشی عنوان کرد:در حال حاضر قریب به ۴۲۰ دانش آموز در دو آموزشگاه شهری و دو آموزشگاه روستاییِ مختص به محصلان استثنایی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند که تلاش می شود با عنایت به ضرورت و الزاماتی که احساس شده در حد توان و بضاعت موجود خدمات مطلوبی به این قشر ارائه شود، اما نباید از نظر دور داشت که آموزش و پرورش ملارد نیز به تنهایی قادر به رفع تمامی کاستی ها و کمبودهای موجود نیست.

وی افزود:تأمین بخشی از نیازها و امکانات آموزشی و رفاهی با نقش آفرینی خیرین و دستگاه ها و نهادهای فعال شهرستانی محقق خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد یادآور شد:تردیدی وجود ندارد، هر آنچه ضریب حصول توفیقات در عرصه علمی و آموزشی ارتقا یابد، به همان میزان جامعه از ثمرات، مزایا و دستاوردهای ارزنده چنین موفقیتی بهره مند می شود و بدون تردید خروجی آن در تسریع روند توسعه و شکوفایی کشور و جامعه ملموس و برجسته خواهد بود./مهر

دیدگاه کاربران