عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس :

تأمین فضای اسکان برای افراد بی سرپناه دردستور کار مسئولان قدس است

کد خبر: 80687
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰ ق.ظ

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس گفت:تأمین فضایی مناسب برای اسکان موقت افراد و گروه هایی که احتمالا فاقد سرپناه مناسبی هستند،از اولویت هایی است که از سوی شورای شهرستان قدس پیگیری می شود

به گزارش نداي مردم ،احمد خراسانی با اشاره به کاهش و افت شدید دما و ضرورت ساماندهی افراد بی سرپناه در این ایام از سال اظهار داشت:مجموعه شورای شهرستان قدس و شهرداری این منطقه، تأمین و فراهم سازی مکان و محدوده ای مشخص برای اسکان موقت این طیف و گروه های آسیب پذیر(بی سرپناه) را به عنوان ضرورتی جدی در اولویت قرار می دهد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس عنوان کرد:در حال حاضر مجموعه شورای شهر و شهرداری این آمادگی را دارد تا با افراد خیر و کسانی که قادر به تأمین مکانی مشخص و موقت برای اسکان این افراد هستند، نهایت همکاری را عملیاتی کند.

وی افزود:این وظیفه شرعی، اخلاقی و انسانی ما است تا به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر با جدیت و قاطعیت، حصول این امر را پیگیری کنیم.

خراسانی گفت:نیازسنجی در خصوص تعداد این افراد از الزاماتی است که با فوریت مد نظر قرار دارد و بدون تردید در مطالعات، بررسی ها و ارزیابی هامشخص خواهد شد که در شهرستان قدس چنین افراد و گروه های بی خانمانی حضور دارند یا خیر و در صورت وجود چنین اقشار آسیب پذیری ونسبت به نیاز موجود، اجرای طرح تأمین سرپناه موقت برای این افراد پیگیری خواهد شد.

وی افزود:ما خود را مکلف و موظف به تحقق این امر می دانیم، زیرا در شرایطی که پشتیبان بسیاری از اقشار و گروه های مظلوم در جهان هستیم، شایسته نیست شخص یا افرادی به دلیل فقدان سرپناه، شب را تا صبح در خیابان یا سطح شهر سپری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس یادآور شد:پیش از این نیز شورای شهر، اقدامات مطلوب و سازنده ای را در خصوص جمع آوری افراد متکدی در این شهرستان اجرایی کرده که مصوبه کمک ماهیانه۲۰ میلیون تومانی به دستگاه انتظامی و تأمین خودروی لازم برای جمع آوری افراد متکدی از معابر شهر قدس، موید تلاش مدیریت شهری برای ساماندهی این طیف و گروه هایی است که بنا به هر دلیلی با چنین آسیب هایی مواجه هستند./مهر

دیدگاه کاربران