عضویت در خبرنامه الکترونیک

چراآخوندی استعفا نداد؟!

کد خبر: 80691
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳ ق.ظ

«استعفا»یی که مدیرعامل راه آهن بدلیل حادثه برخورد دو قطار،تقدیم آخوندی کرد تا وزیر را از فشار افکار عمومی و استیضاح مجلس نجات دهد، می توانست نقطه پایانی بر عمر وزارت آخوندی باشد.

به گزارش  نداي مردم، استعفای محسن پورسیدآقایی در شرایطی اتفاق افتاد که افکار عمومی انتظار داشت تا عباس آخوندی، بعنوان بالاترین مقام اجرایی حوزه حمل و نقل کشور با پذیرش قصور و کوتاهی‌های انجام شده در حادثه برخورد دو قطار، از سمت خود کناره گیری کند اما گویا شیرینی وزارت در کام این وزیر ۶۰ ساله کابینه یازدهم چنان خوش آمده که حوادثی از این دست، به راحتی کامش را تلخ نمی‌کند.

پس از وقوع حادثه ایستگاه هفت خوان سمنان و جان باختن ۴۴ نفر از هموطنانمان، زمزمه ها درباره تصمیم نمایندگان مجلس برای استیضاح عباس آخوندی مجددا بالا گرفته و تعدادی از نمایندگان در واکنش به این حادثه، استیضاح وزیرراه را محتمل دانسته‌اند اما استعفای مدیرعامل راه آهن و پذیرش این استعفا از سوی آخوندی که فراری رو به جلو و با هدف تلطیف فشارها بر وزیر صورت گرفت، انتظار افکار عمومی برای استعفای وزیر راه و شهرسازی را به قوت خود باقی نگه داشته است.

آخوندی در حالی استعفای محسن پورسیدآقایی را نشان از حس مسئولیت اجتماعی مدیرعامل راه‌آهن در برابر افکار عمومی توصیف کرد که طی دو روز گذشته در کسوت یک ناظر بیرونی، ذره‌ای حس مسئولیت اجتماعی از خود بروز نداد و تلاش کرد تا فاصله خود را با این حادثه حفظ کند و شناسایی مقصران حادثه را وعده داد؛ بدون اینکه توجه داشته باشد نگاه تیز افکار عمومی خود او را مسئول اصلی این حادثه می‌داند و انتظار دارد این وزیر ۶۰ ساله کابینه، به جای تلاش برای دادن آدرس مقصران حادثه، خود را مسئول آنچه رخ داده، معرفی کند.

کم توجهی به جایگاه حقوقی و مسئولیت اجتماعی پیش از این نیز بارها از آخوندی دیده شده است. کارشناسان حوزه راه و مسکن معتقدند که وزیر راه وشهرسازی طی سه سال گذشته عملکرد قابل قبولی در حوزه مسکن، حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی نداشته است و حجم اقدامات انجام شده در مقابل وعده های پر زرق و برق سال ۹۲ در صحن بهارستان بسیار ناچیز است. بد نیست به عملکرد عباس آخوندی در ۵ حوزه مسکن، ریل، جاده، هوا و دریا نگاهی انداخته و نسبت اقدامات به وعده ها را مورد ارزیابی قرار دهیم./مهر

دیدگاه کاربران