عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران :

کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

کد خبر: 80700
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ ب.ظ

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت با توجه به افزایش تمام آلاینده های جوی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش نداي مردم ،«بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با افزایش ۳۸ عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن نیز از ۳۵ به ۳۶ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۸ به ۶۹ افزایش یافته اند.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۴، سوهانک (منطقه ۱) و فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) به ترتیب با شاخص ۱۶۱، ۱۶۰ و ۱۵۳ آلوده ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.
وی گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ۵)، پارک سلامت (منطقه ۱۷) و شهرداری منطقه ۲ نیز به ترتیب با شاخص ۹۴، ۱۰۲ و ۱۰۴ کمترین حجم آلاینده های جوی شهر تهران را در این مدت داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

دیدگاه کاربران