عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 14 :

آمادگی در مقابله با برف

کد خبر: 80724
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۰۵ ب.ظ

مانور آمادگی ستاد برف روبی در برابر نزولات آسمانی در فصل بارش و سرما در منطقه ۱۴ برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، دکتر فرهود حمیدی فراهانی با اعلام این خبر گفت: به طور کلی منطقه ۱۴شهرداری تهران به لحاظ موقعیت جغرافیایی وهمچنین وجود زیرساخت‌های عمرانی و تجهیزاتی، در شرایطی قرار گرفته است که معمولا در هنگام بارش‌های شدید باران یا برف مشکل خاصی دراین منطقه پدید نمی‌آید که البته این موضوع مرهون زحمات مستمر نیروهای خدمات شهری،فنی و عمرانی،حمل و نقل و ترافیک،شهرداران نواحی و نیروهای ۱۳۷ این منطقه وهمت ویژه آن‌ها درانجام مستمراموری چون لایروبی شبکه انهار ،کانال ها مسیل ها و .. در منطقه ۱۴است.

شهردار منطقه ۱۴ با تشریح وضعیت شریان‌های اصلی این منطقه در فصل بارش سال جاری گفت: بزرگراه امام علی (ع)،بزرگراه بسیج، بزرگراه شهید محلاتی و همچنین خیابان خاوران که شریان‌های اصلی منطقه ۱۴ محسوب می‌شوند، علی‌رغم تمامی مشکلاتی که در روزهای گذشته بابت بارش برف و باران وهمچنین سرمای هوا در اقصی نقاط شهران بوحود آمده بود،این محورها با کم‌ترین مشکل ممکن این شرایط جوی را پشت سر گذاشتند و هیچگونه مشکلی درشریان‌های اصلی این منطقه به وجود نیامد.

حمیدی فراهانی در خصوص برگزاری مانور آمادگی ستاد برف‌روبی این منطقه توضیح داد: امسال باتوجه به گزارشات سازمان هواشناسی که خبر از زمستان سختی داده بودند سایت‌های برف‌روبی منطقه۱۴ در جهت مقابله با مشکلات احتمالی فصل بارش به طورکامل راه‌اندازی و تجهیز شدند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴،وی افزود: به همین منظور و درجهت آمادگی کامل سایت‌های برف‌روبی امسال نیز مانور ستاد برف‌روبی شهرداری منطقه ۱۴ در جهت سنجش میزان آمادگی تجیزات،ادوات، امکانات و همچنین نیروی انسانی ستادبرف‌روبی منطقه ۱۴ برگزار شد.

شهردار منطقه ۱۴ ادامه داد: در این مانور ۵۱۴ نفر از کارکنان حوزه امور شهری و محیط زیست و نواحی ۶ گانه و همچنین تعداد ۸۶ دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین اعم از لودر، کامیون، گریدر، خاور، نیسان،وانت، نمک پاش، بیل مکانیکی، بابکت،جرثقیل،بکار گیری شد تا تمامی شرایط برای زمان اضطرار و نیاز مهیا شود. تعداد ۱۰۸۰۰کیسه شن و نمک نیز در سطح منطقه توزیع شده است و علاوه بر آن ۱۰۰۰۰ کیسه شن و نمک آماده و همچنین ۵۰۰۰کیسه شن درسایت‌های برف‌روبی منطقه تعبیه شده تا در صورت لزوم بکارگرفته شوند.همچنین تعداد ۱۰۰۰۰ کیسه شن و نمک جهت تخصیص به اماکنی چون مدارس،مساجد،ادارات،بیمارستان‌ها و دیگرنهادها در نظرگرفته شده است

دیدگاه کاربران