عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :

فروش زمینی با کاربری فضای‌سبز به تعاونی یک‌نهاد/ حافظی: پارک لاله، جمشیدیه و ملت را هم بفروشید

کد خبر: 80728
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۰۴ ب.ظ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: بر اساس گزارش حسابرس، ۳۰ میلیارد تومان تعهد مازاد بر اعتبار توسط شهرداری منطقه ۴ انجام شده و این هزینه فاقد و تخلف است، شهرداری زمینی با کاربری فضای سبز به تعاونی یکی از نهادها واگذار کرده است.

به گزارش نداي مردم، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی گزارش عملکرد مالی شهرداری منطقه ۴ منتهی به سال ۹۲، با بیان اینکه بر اساس ایرادات حسابرس شورا، موضوع سرمایه گذاری و مشارکت های مالی حاکی از عدم رعایت صرفه و صلاح و عدم صیانت از بیت المال است، تاکید کرد: به آقایان تدکر می دهیم نسبت به اصلاح رویه فعلی اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس بند ۴-۵ گزارش حسابرس، ۳۰ میلیارد تومان تعهد مازاد بر اعتبار توسط شهرداری انجام شده، یعنی هزینه هایی که مجاز به انجام آن نبوده اند، انجام شده و برای فرار از این بن بست، این هزینه ها در حساب علی الحساب ثبت شده است. این تعهدات مازاد بر اعتبار، تخلف و فاقد محسوب شده و غیرقابل پذیرش است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در بررسی گزارش عملکرد مالی شهرداری منطقه ۶ منتهی به سال ۹۲ نیز گفت: بند ۲-۷ این گزارش را به تذکر به شهردار تبدیل می کنم، در این بند آمده که زمینی با کاربری فضای سبز به تعاونی یکی از نهادها فروخته و واگذار شده است.

حافظی اعلام کرد: اگر این زمین کاربری فضای سبز داشته با کدام مجوز واگذار و فروخته شده است؟ اگر این رویه ادامه داشته باشد امکان دارد در آینده شاهد فروش بوستان های دیگر شهر همچون جمشیدیه، ملت و لاله نیز باشیم.

وی اظهار کرد: اگر این زمین کاربری فضای سبز ندارد، توضیح داده شود که چرا با کاربری فضای سبز قیمت گذاری شده است. چرایی این نحوه واگذاری، تذکر بنده به شهردار تهران است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس گزارش حسابرس شورا، در موارد متعددی خرید املاک از اشخاص به قیمت مازاد بر قیمت کارشناسی شده وجود دارد، گفت: سوال اینجاست چرا این املاک فراتر از قیمت کارشناسی خریداری شده است.

دیدگاه کاربران