عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج :

لایحه طرح موقت و آزمایشی پیاده راه آزادی تصویب شد

کد خبر: 80732
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۲۱ ب.ظ

دویست و شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر کرج به ریاست محمود دادگو و حضور اعضای شورای شهر و قائم مقام شهردار کرج برگزار و لایحه اجرای طرح موقت و آزمایشی پیاده راه آزادی مطرح و پس از اعلام نظرات موافقین و مخالفین به تصویب شورای شهر رسید.

به گزارش نداي مردم، سعید فیروزگاه عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج اجرای این طرح را بسیار مهم و کلیدی عنوان کرد و افزود: در تمام دنیا شهر بر اساس پیاده تعریف می شود اما در کشور ما بر اساس سواره تعریف شده است.

وی ادامه داد: تعریض معابر در سطح شهر مشکلات زیادی برای پیاده رو ها ایجاد کرده که ایجاد پیاده راه اقدامی اساسی و ارزنده برای عموم شهروندان می باشد.

فیروزگاه ارائه طرح هایی با هدف کاهش ترافیک و سهولت تردد شهروندان را از دغدغه های اصلی مدیریت شهری عنوان کرد.

شهردار اسبق چهارباغ، رجایی شهر را بهترین نقطه شهر به لحاظ جایگزین های مناسب مسیرهای شهری عنوان کرد و گفت: در احداث معابر این منطقه اصول شهرسازی بسیار خوب رعایت شده است و ظرفیت پذیرش اجرای طرح پیاده راه را دارد.

مجید کاویانی رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج نیز به عنوان موافق این طرح اظهار داشت: باید مأخذ کاهش ترافیک تامین شود که این اتفاق در کمیته های تخصصی قابل بررسی است که ایجاد پیاده راه از لحاظ اقتصادی ابعاد مثبتی در شهر ایجاد خواهد کرد.

علی حاج کاظم خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج که از مخالفین اجرای این طرح بود اظهار داشت: مدیریت شهری کرج پروژه های عمرانی کلانی را در دست اجرا دارد که ضرورت دارد اهتمام خود را در اتمام این پروژه ها به کار بندد و اجرای طرح های کلان را به دور بعدی شورا موکول نماید.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج که مخالف اجرای طرح مذکور بود بر استاندارد سازی اجرای طرح های مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: باید افق اجرای طرح های عمرانی در شهرها افزایش یابد تا شاهد بروز اتفاقات مثبت در شهر باشیم.

وی ادامه داد: ما به عنوان نماینده مردم موظف به اجرای استاندارد سازی هستیم که در حال حاضر خیابان های کلانشهر کرج پاسخگوی نیاز خودروهای شهر نیستند.

فاطمه اسکندری عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز در ادامه این گفت و شنود ها بر ایجاد زیر ساخت های شهری و رعایت پیوست فرهنگی و اجتماعی در اجرای طرح های شهر تاکید کرد.

قائم مقام شهردار کرج نیز در توضیح لزوم اجرای طرح مذکور اظهار داشت: اجرای طرح پیاده راه به لحاظ نیاز مبرم عموم مردم به این مکان ها می باشد که طی نظرسنجی های صورت گرفته از قشر مختلف تصمیم به اجرای این طرح گرفته شده است.

رضاپور اولویت، ضرورت و استعداد را به عنوان سه دلیل عمده در انتخاب خیابان آزادی رجایی شهر جهت اجرای طرح پیاده راه عنوان کرد.

وی تاکید کرد: بسیاری از کلانشهرها اجرای این طرح را تجربه نموده اند که طی ارزریابی های صورت گرفته به نتایج خوبی دست یافته اند و ما باید از تجربیات آنها بهره مند شویم.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر کرج نیز با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر کرج باید در اجرای برخی طرح ها جسارت به خرج دهد اذعان داشت: رفاه عام مردم در اولویت می باشد و با توجه به اینکه اجرای پیاده راه توجیه اقتصادی را نیز به همراه خواهد داشت باید جسارت اجرای این طرح را داشته باشد تا شاهد اتفاقات خوب و ارزنده در شهر باشیم.

حسام عباسی و مریم قهرمانی نیز از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کرج موافق اجرای طرح پیاده راه در کلانشهر کرج با رعایت زیرساخت های شهری و مصالح مردم بودند.

در پایان این مذاکرات لایحه اجرای طرح موقت و آزمایشی پیاده راه آزادی در رجایی شهر با کمترین هزینه به تصویب شورای اسلامی شهر کرج رسید.

دیدگاه کاربران