عضویت در خبرنامه الکترونیک
در جلسه علنی شورای شهر کرج مطرح شد

احتمال ریزش در تونل های قطار شهری کرج

کد خبر: 80737
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۲۹ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در جلسه علنی شورای شهر، از احتمال ریزش تونل های قطار شهری کرج خبر داد و شرکت سابیر و شستا را مسئول این معضل خطاب کرد.

به گزارش نداي مردم، در دویست و شصت و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، محمود دادگو ضمن اظهار تاسف از حادثه ریلی اخیر اظهار داشت: این حادثه زنگ خطری برای همه بخصوص مسئولین است تا با انجام اقدامات پیشگیرانه از انجام چنین حوادثی جلوگیری بعمل آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه ضمن اخطار به مسئولین و دست اندر کاران احداث پروژه عظیم قطار شهری کرج افزود: با نگاه کارشناسانه به وضعیت کنونی تونل های قطار شهری کرج که توسط شرکت های پیمانکاری سابیر و شستا صورت گرفته، احتمال ریزش در آینده پیش بینی می شود و باز هم اخطار می دهم، قبل از بروز هر حادثه ای اقدامات پیشگیرانه انجام شود و در این صورت کسی مقصر نیست جز شرکت سابیر و شستا.

لزوم اهتمام دستگاهها در رفع معضل دستفروشی

جلسه دویست و شصت و دوم رسمی شورای اسلامی شهر کرج با موضوع ساماندهی دستفروشان که از سوی مجید کاویانی، رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورا مطرح شد، ادامه یافت.

وی در این خصوص ضمن انتقاد به عدم پاسخگویی شفاف خدمات شهری نسبت به ساماندهی معضل دستفروشی، اظهار داشت: سد معبر از سوی دست فروشان یک مسئله و شناسایی دستفروشان نیازمند به کار، مسئله ای دیگر است که باید به آن پرداخته شود.

کاویانی خواستار شد: معاونت خدمات شهری نسبت به ارائه طرحی به منظور ساماندهی دستفروشان شهر اقدام نماید تا مدیریت شهری به جمع بندی لازم در خصوص این معضل شهری برسد.

حجت اله غلامرضایی، رئیس کمیسیون عمران نیز در این خصوص ادامه داد: در جلسه ای که با حضور مسئولان خدمات شهری کرج برگزار شد، صحبت هایی در خصوص واگذاری سد معبر و جمع آوری متکدیان به بخش خصوصی مطرح گردید که با توجه به اینکه حدود ۲۱۲ نفر پرسنل قراردادی و ۱۱۲ نفر تامین نیرو در این بخش مشغول به کار هستند جای بسی تامل وجود داشت، ضمن اینکه حدود ۴۰ درصد از نیروهای قراردادی تا ۵ سال آینده بازنشسته و نیروهای تامین نیرو جایگزین آنها خواهند شد، لذا لازم است مدبرانه تر در این زمینه تصمیم گرفته شود.

باغستانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در تایید صحبت های کاویانی اظهار داشت: در دفترچه ای که خدمات شهری به عنوان طرح ساماندهی متکدیان به شورای شهر ارائه داده بود، تنها به مسئله مشاغل مزاحم اشاره شده است که موضوعی کاملا متفاوت با سد معبر و دست فروشی است که لازم است بازبینی مجددی نسبت به این دفترچه از سوی خدمات شهری ارائه گردد.

غفور قاسم پور، از دیگر اعضای شورای شهر نیز در این خصوص تصریح کرد: مدیریت شهری و اصناف به تنهایی قادر به جمع آوری دستفروشان نیستند و این موضوع نیازمند همکاری همه دستگاههای خدمات رسان از جمله قضایی و نیروی انتظامی، با محوریت استانداری البرز می باشد.

وی گفت: به اعتقاد بنده با تشکیل کمیته داخلی، در این خصوص به نتیجه نخواهیم رسید و سایر دستگاهها نیز باید با قرار دادن این مسئله به عنوان یکی از دغدغه های اصلی در کنار مدیریت شهری نسبت به رفع آن اهتمام ورزند و در غیر اینصورت هیچ اتفاق مثبتی را شاهد نخواهیم بود.

دیدگاه کاربران