عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ :

کسب رتبه نخست سلامت توسط منطقه ۱۲ در بین مناطق ۲۲گانه شهر تهران

کد خبر: 81924
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸ ق.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ از کسب رتبه نخست این منطقه در حوزه سلامت در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبر داد.

به گزارش نداي مردم ؛ محمد علی قندهاری نیا با بیان این مطلب افزود: در سال های اخیر این منطقه در حوزه سلامت شهروندان به ویژه آموزش و توانمندی آنان، توسعه زیر ساخت ها، انجام فعالیت های بین بخشی با سازمان ها ،NGO ها و نهادهایی که در منطقه در حال فعالیت هستند و همچنین حمایت از فقرا و محرومین، فعالیت های زیادی انجام داده و براساس ارزیابی اداره کل سلامت؛ رتبه اول در میان مناطق ۲۲گانه شهر تهران به این منطقه رسید.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه سلامت در حوزه معلولان، ادامه داد: راه اندازی مرکز هوشمند نابینایان و کم بینایان در منطقه ۱۲ باعث معرفی کودکان نابینا و کم بینا از مناطق دیگر به این مرکز شده است.

قندهاری نیا با بیان اینکه در مرکز هوشمند نابینایان و کم بینایان ، خدمات جانبی دیگری نیز به این افراد ارائه می شود؛ توضیح داد: با توجه به گران بودن هزینه عینک برای بچه ها؛ طبق توافقی که با اتحادیه عینک سازان انجام داده ایم، با معرفی کودکان کم بینا عینک رایگان به آنها داده می شود.

به گفته معاون شهردار منطقه ۱۲ تهران؛ در سه ماه اخیر ۱۵ نفر به اتحادیه معرفی شده اند.

قندهاری نیا در ادامه با اشاره به همکاری این منطقه با مرکز توانبخشی جلایی پور بیان کرد: با توجه به حمایت شهرداری منطقه ۱۲ از این مرکز توانبخشی؛ معلولان از سوی حوزه ی سلامت برای انجام کار درمانی و خدماتی به این مرکز درمانی ارجاع داده می شوند.

محمدعلی قندهاری نیا همکاری دانشگاه توانبخشی در زمینه شنوایی و بینایی سنجی کودکان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه سلامت دانست و تاکید کرد: انجمن پرستاران نیز در حوزه پایش سلامت کودکان در مدارس همکاری خوبی با اداره سلامت منطقه ۱۲ دارد.

وی همچنین از معرفی کودکان ناشنوایی که خانواده های بی بضاعتی دارند جهت قرار گرفتن در نوبت کاشت حلزون گوش به مجمع خیرین سلامت خبر داد و گفت : کار کاشت حلزون در بیمارستان بقیه الله انجام می شود و هزینه این عمل نیز توسط خیرین سلامت تامین می گردد.

دیدگاه کاربران