عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

اجرای عملیات کاشت نشاء فصلی و نگهداری گلها در سطح منطقه دو

کد خبر: 81927
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از اجرای عملیات کاشت نشاء فصلی و نگهداری گلها در سطح منطقه دو خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،”عباس صمدیان” معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو با اعلام این خبر گفت: هر ساله با فرارسیدن فصل زمستان و به وجود آمدن شرایط آب و هوایی خاص و ایجاد تغییر در مراحل رشد گیاهان، اداره فضای سبز منطقه عملیات خاصی را برای کاشت و نگهداری گلهای فصلی در نظر می گیرد که رشد هرچه بهتر این گیاهان را تضمین می کند.

وی افزود: شخم زدن کامل خاک تا عمق ۲۰سانتی متر، حذف کامل علف‌های هرز، استفاده از کودهای ارگانیک و دامی قبل و بعد از کاشت، رعایت اصول طراحی در کاشت نشاءهای فصلی و حذف گل‌های خشک‌شده، از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام می‌شود.

صمدیان گفت: همچنین در زمان کاشت قطعات گل‌کاری و ایجاد فرش‌های گل، محل‌هایی که توسط کارشناسان اداره فضای سبز منطقه انتخاب می شود دارای منظر وسیع بوده و جهت کاشت گلها مناسب است و سعی می شود از کاشت بی‌رویه و پراکنده نشاءهای فصلی اجتناب شود.

صمدیان تصریح کرد: عملیات کاشت نشاء فصلی بزرگراه همت و رمپ و لوپ های آن به متراژ ۲۷۰۰ مترمربع متناسب با شرایط آب و هوایی اجرا شده است که با توجه به ظرافت و وجود گل‌های رنگارنگ، زیبایی و طراوت خاصی به سیمای این بزرگراه بخشیده است.

وی همچنین از شهروندان تقاضا کرد به دلیل حفظ زیبایی سیمای منطقه در نگهداری این فضاها با اداره فضای سبز منطقه همکاری کنند.

دیدگاه کاربران