عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۱۷ :

آغاز مراحل احداث بوستان ۲۰۰۰ متری در محله زمزم

کد خبر: 81940
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵ ق.ظ

مهدی عباسی گفت: کارگاه سابق ایستگاه مترو زمزم در شهرداری ناحیه ۲ که محلی برای تخیله زباله شده بود برای ساخت بوستان انتخاب و مراحل احداث آن شروع شده است.

به گزارش نداي مردم ، مهدی عباسی شهردار منطقه ۱۷ ضمن اشاره به آغاز به کار احداث بوستان جدیدی در محله زمزم اظهار داشت: چند سال پیش زمین کارگاهی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع برای ساخت ایستگاه مترو زمزم در محله زمزم در نظر گرفته شده بود. پس از بهره برداری و راه اندازی مترو در شهرداری ناحیه ۲، این مکان به محل تخلیه زباله تبدیل شده بود که با تصمیم مدیریت شهری مراحل ساخت آن آغاز شده است و به زودی در این مکان بوستان جدیدی افتتاح خواهد شد.

عباسی افزود: ساخت مقبره شهدای گمنام بوستان ابوذر به تازگی به اتمام رسید و در این هفته ۵ «تلاور بانگ» به ۲ مسجد فعال در ناحیه ۲ اهدا شد.

وی با تاکید بر بهسازی چندین نهر در محلات زمزم و گلچین گفت: بهسازی و لوله گذاری برای انتقال آب های سطحی، روان و دست بالا و هدایت آن به سمت بزرگراه جوانه در این هفته انجام شد. تعدادی از خیابان ها نیز در محلات گلچین و زمزم به مساحت ۶۰۰ متر روکش آسفالت شد.

وی با بیان جمع آوری نهر سر پوشیده خیابان زمزم تصریح کرد: این نهر به مساحت ۳۰۰ متر به دلیل شیب نامناسب و تولید بوی نامطبوع، برای شهروندان ناهنجاری ایجاد کرده و با تجمع زباله ها در مسیر نهر منظر شهری را از زیبایی در آوره بود. بنابراین بهسازی این نهر در دستور کار قرار گرفت و نهر «کانیو» بر روی آن ساخته می شود.

دیدگاه کاربران