عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر کرج :

لزوم هم افزایی دولت، ملت و دستگاه ها جهت کاهش آلودگی هوا

کد خبر: 81948
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱:۴۴ ب.ظ

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم هم افزایی دولت، ملت و دستگاه ها در راستای کاهش آلودگی هوا تاکید کرد و گفت: مقابله با آلودگی هوا تنها بر عهده مجموعه مدیریت شهری نیست و همه باید در کنار هم برای حل این معضل بکوشیم.

به گزارش نداي مردم ، غفور قاسمپور اظهار داشت: آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیانباری که دارد به یکی از ملموس‌ترین معضلات زیست‌محیطی کلانشهر کرج و چندین شهر دیگر ایران تبدیل شده‌ است؛ جهت کاهش این معضل نیازمند هم افزایی دولت، ملت و دستگاه های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه امروز کلانشهر ها در معرض آلودگی هوا قرار دارند و گرد و غبار و ریزگردها در تابستان و وارونگی هوا در زمستان سلامت شهروندان را به طور جدی تهدید می کنند، افزود: وظیفه همگان است که ضمن داشتن اتحاد، برای حل این معضل چاره اندیشی کنند.

این مسئول راهکارهایی مانند بالا بردن کیفیت بنزین، جمع آوری خودرو های فرسوده، مقابله با تهدیدات زیست محیطی، حفظ باغات و توسعه فضای سبز را راهکارهای مناسبی به منظور رفع این مشکل دانست.

عضو شورای شهر کرج بیان کرد: در حوزه مدیریت شهری و در کلانشهر کرج، امروز برای هر یک نفر ۱۷ متر مربع سرانه فضای سبز لازم است، در حالیکه ما در کلانشهر کرج برای هر نفر ۱۴ متر مربع فضای سبز داریم و در تلاش هستیم که به استاندارد های لازم برسیم.

وی افزود: به همین منظور جهت حفظ باغ سیب به عنوان بزرگترین باغ کشور که ریه تنفسی شهرمان محسوب می شود، اقدامات موثری در حال انجام است.

به گفته قاسمپور امروز و بر اساس گزارش نهادهای صلاحیت‌دار، آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی کلانشهرها و شهرهای پرجمعیت کشور به شمار می‌آید و متاسفانه آلودگی هوای کرج به دلیل تشدید بحران هجوم ریزگردها، از مرز هشدار و خطر گذشته است.

وی با اشاره به اقدامات شورای شهر چهارم و مدیریت شهری کرج بیان داشت: برای احیای باغات و بازگردادن شرایط گذشته، شورای شهر در دوره چهارم با همکاری شهرداری اقدامات بسیار خوبی را انجام داد، این در حالی است که احیای باغ‌های کرج نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها بوده و مدیریت شهری نمی‌تواند به تنهایی تمام بار مسئولیت را بر عهده بگیرد.

دیدگاه کاربران