عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ تهران:

جداره سازی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

کد خبر: 81957
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲:۰۶ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ از اجرای طرح جداره سازی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) واقع در این ضلع شمال این حرم شریف خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،سید احمد صفوی در دومین روز از هفته بزرگداشت مقام والای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، گفت: خیابان حرم به عنوان اصلی ترین و قدیمی ترین مسیر دسترسی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) محسوب می شود که طرح جداره سازی نماهای شرقی و غربی آن در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

صفوی با اشاره به اینکه طول و عرض این مسیر به ترتیب ۳۵۰ و ۲۳ متر است، افزود: بر اساس این طرح، سیما و منظر عمومی نماهای جانبی خیابان حرم با محوریت حفظ هویت ایرانی و اسلامی و نمایش هویت تاریخی این منطقه بهسازی می شود.

وی تمرکز راسته های تجاری و آثار ارزشمند تاریخی را از دلایل تبدیل خیابان حرم به شاخص ترین محور گردشی منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: فاز اول بهسازی خیابان حرم در قالب کف سازی از میدان حرم تا بازار سنتی و سرپوشیده با عنوان طرح پیاده راه ضلع شمال در سال ۱۳۸۸ انجام شده است.

شهردار منطقه ۲۰ خیابان حرم را به عنوان مسیر اصلی دسترسی به حرم در ایام خاص و مناسبت های مذهبی و ملی عنوان کرد و یادآور شد: میانگین حجم عبوری زائران در ایام عادی سال، سیصد هزار نفر در ماه است که در مناسبت های مختلف سال نظیر ایام نوروز، اعیاد مذهبی، راهپیمایی ها و مراسم مذهبی این حجم عبوری افزایش چشمگیری دارد.

بر اساس این گزارش، ۱۱ تا ۱۷ دی مقارن با اول تا ۷ ربیع الثانی به مناسبت میلاد مبارک حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به عنوان هفته بزرگداشت این مقام بزرگوار نامیده شده است که از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۰ نیز ویژه برنامه های متنوعی متناسب با این ایام در حال اجراست.

دیدگاه کاربران