عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران:

فاصله زیاد مدیریت شهری و هیأت دولت حلال مشکلات مردم نیست

کد خبر: 81967
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲:۵۲ ب.ظ

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: حل آلودگی هوا بزرگترین مطالبه شهروندان در راستای پیگیری حقوق شهروندی است لذا پیشنهاد می‌دهیم جلسه شورای شهر در همین زمینه در هیات دولت برگزار شود.

به گزارش نداي مردم ،اقبال شاکری در سیصد و هفدهمین جلسه شورا با اشاره معضل آلودگی هوا تهران گفت: به رغم همه راهکارها و اقدامات عملا مشکل شهروندان حل نشده و فاصله طولانی بین مدیریت شهری و هیأت دولت نشان داده که مشکلات مردم را حل نمی‌کند.

وی ادامه داد: امروز می‌بایست ۳ هزار اتوبوس به ناوگان افزوده شود، در کنار آن اتوبوس‌های فرسوده زیادی که در ناوگان شرکتت واحد وجود دارد، ۲۵ هزار تاکسی فرسوده که در انتظار نوسازی هستند، پلاک گذاری خودروهای فرسوده و موتورسیکلت‌های کاربراتوری همه جز مشکلاتی است که امروزه بر معضل آلودگی هوا افزوده و دولت وقعی به آنها نمی‌نهد.

رئیس کمیته عمران شورا افزود: به جای این جلسات بیاییم یک جلسه شورا را در راستای بررسی حقوق شهروندی در هیات دولت برگزار کنیم تا رئیس جمهور از وضعیت بد شهر آگاه شوند. آنقدر وضع خراب است که ایستگاه‌‌های سنجش آلودگی که وضعیت غیر قابل قبول را ثبت می‌کنند تعطیل می‌شود.

شاکری با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم شرمنده هستیم گفت: به این مشکلات بافت فرسوده را نیز اضافه کنید. به نظر می‌رسد برای حل این معضلات باید عزم ملی شکل گیرد که امیدواریم با همکاری دولت چنین اتفاقی بیافتد غیر از این با تذکر دادن این نکات شاهد بوده ایم که اتفاق خاصی نیافتاده است.

این پیشنهاد از سوی رئیس شورای اسلامی شهر تهران مورد استقبال قرار گرفت مقرر شد مقدمات چنین جلسه ای برنامه ریزی شود.

دیدگاه کاربران