عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده سابق مجلس :

برخی متولیان وقف با کارهایشان مردم را از سنت حسنه وقف دور کرده‌اند

کد خبر: 81996
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵ ق.ظ

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه برخی از متولیان وقف با کارهایشان مردم را از سنت حسنه وقف دور کرده‌اند، گفت: سازمان اوقاف اگر می‌خواهد موفقیتهای بیشتری کسب کند باید بوسیله لایحه یا طرح، خلأ قانونی در حوزه وقف را پُر کند.

به گزارش نداي مردم ،حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی  درباره احتمال تشکیل فراکسیون وقف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر در همان کمیسیون فرهنگی به سنت حسنه وقف و فرهنگ وقف توجه شود، دیگر نیازی به تشکیل فراکسیون وقف نخواهد بود.

وی افزود: تشکیل فراکسیونها تاثیرگذار نیست و بعضی از نمایندگان برای اینکه موقعیت و نفوذشان را در آن سازمان یا وزارتخانه افزایش دهند، فراکسیونی را تشکیل داده و نمایندگان دیگر را هم در آن فراکسیون عضو می‌کنند؛ فراکسیونها هر چند ماه یک بار جلسه‌ای را تشکیل داده که آن هم هیچ مشکلی از حوزه مربوطه را حل نمی‌کند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه بعضی از متولیان وقف با کارهایشان مردم را از سنت حسنه وقف دور کرده‌اند، تصریح کرد: بعضی از وقفها، خاص بوده و به عنوان مثال واقف پسر خود را که در خارج از کشور زندگی می‌کند به عنوان متولی قرار داده که آن فرد به موقوفه رسیدگی نکرده و فقط دید مادی به آن دارد و وقتی به مسئولان اوقاف می‌گفتیم با این افراد برخورد کنید، آنها می‌گفتند قانونی برای برخورد با این افراد وجود ندارد.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه هیچ لایحه‌ای از طرف دولت در موضوع وقف تقدیم مجلس نهم نشد، تاکید کرد: سازمان اوقاف اگر می‌خواهد موفقیتهای بیشتری کسب کند باید به وسیله لایحه از طرف دولت یا ارائه طرح توسط نمایندگان، خلأ قانونی در حوزه وقف را پُر کند.

دیدگاه کاربران