عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده سابق مجلس :

لزوم هزینه‌‌کرد درآمد بقاع متبرکه در همان محل

کد خبر: 81999
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱ ق.ظ

نماینده سابق مجلس گفت: یکی از انتقاداتی که مردم به اوقاف دارند این است که چرا پولهایی که در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه جمع‌آوری می‌شود در همان مکان هزینه نمی‌شود.

به گزارش نداي مردم ،حجت‌الاسلام مفید کیایی‌نژاد  درباره فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور اظهار کرد: در بعضی از نقاط کشور بقاع متبرکه که متولیان و مسئولانی با سابقه فرهنگی دارد، توانسته‌اند از ظرفیت بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی استفاده کنند.

وی درباره کارکردهای اقتصادی وقف تصریح کرد: یکی از انتقاداتی که مردم به اوقاف دارند این است که چرا پولهایی که در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه جمع‌آوری می‌شود در همان مکان هزینه نمی‌شود.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: در دوره نهم مجلس وقتی از بعضی بقاع متبرکه و امامزادگان بازدید می‌کردم، متولیان به دلیل اینکه مبالغ جمع‌آوری شده، هزینه همان امامزاده نمی‌شد، اعتراض می‌کردند؛ متولی امامزاده یا مسئول اوقاف یک شهر کوچک به دلیل فرستادن مبالغ جمع‌آوری شده واقعا دستش بسته است.

حجت‌الاسلام کیایی‌نژاد درباره ضرورت تشکیل فراکسیون وقف در مجلس دهم شورای اسلامی یادآور شد: وقتی فراکسیونهای زیادی در مجلس تشکیل می‌شوند پس فراکسیون وقف هم باید تشکیل شود تا به مشکلات حوزه وقف رسیدگی کند.

دیدگاه کاربران