عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 20 تهران :

احداث ۲۰ پروژه شاخص پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/افزایش ظرفیت‌های شهری برای زائران

کد خبر: 82016
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۲:۴۴ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: اکثر طرح‌های شهری این منطقه با اولویت بهینه‌سازی شرایط و امکانات برای زائران حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) به اجرا می‌رسد و در یک دهه اخیر ۲۰ پروژه شاخص پیرامون این حرم شریف ساخته شده است.

به گزارش نداي مردم، سید احمد صفوی همزمان با ایام بزرگداشت مقام والای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که از ۱۱ تا ۱۷ دی است، اظهار داشت: اکثر طرح‌های شهری این منطقه با اولویت بهینه‌سازی شرایط و امکانات برای زائران حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) به اجرا می‌رسد و در یک دهه اخیر ۲۰ پروژه شاخص پیرامون این حرم شریف ساخته شده است.

وی با بیان این مطلب گفت: افزایش دسترسی های بزرگراهی و توسعه فضاهای فرهنگی، خدماتی، عمومی، تفریحی و گردشگری پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از مهم‌ترین اقدامات مدیریت شهری منطقه ۲۰ برای زائران این حرم شریف در یک دهه اخیر بوده است.

افزایش ظرفیت های حمل ونقلی جابه جایی زائران

صفوی به توسعه ۵۰ درصدی شبکه بزرگراهی این منطقه جنوبی اشاره کرد و افزود: بزرگراه های شهید آوینی، امام علی(ع) و دسترسی های بزرگراهی سلمان فارسی و ضلع جنوب حرم از جمله مسیرهای بزرگراهی منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است که به منظور سهولت دسترسی شهروندان مناطق دیگر شهر تهران و زائران به این حرم شریف ساخته شده است.

وی به وجود ۲ ایستگاه متروی جوانمرد قصاب و شهرری اشاره کرد و بیان داشت: توسعه خط ۶ مترو به ضلع جنوب حرم و احداث ۴ ایستگاه جدید نیز در دستور کار مدیریت شهری است تا ظرفیت های حمل و نقل عمومی این منطقه بیشتر از پیش شود.

افزایش ظرفیت های شهری برای زائران

وی با اشاره به اینکه منطقه ۲۰ قبله تهران است، ادامه داد: شبستان امام خمینی(ره)، مرکز ری شناسی، بوستان آموزشی ترافیک، زورخانه های سرتخت و نفرآباد و مجموعه ورزشی سلمان فارسی از فضاهای فرهنگی احداث شده پیرامون حرم است تا زائران به راحتی از این امکانات فرهنگی بهره مند شوند.

صفوی به افزایش سرانه های گردشگری و تفریحی پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نیز اشاره کرد و گفت: ساخت دو پیاده راه در ضلع شمال و شرق، بوستان های زائر و عطریاس، پارکینگ ضلع جنوب، سرویس های رفاهی و عمومی و تعریض و بهسازی معابر پیرامونی حرم از جمله پروژه های عمرانی محسوب می شود که برای رونق گردشگری منطقه ۲۰ انجام شده است.

شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: افزایش سرانه‌های شهری منطقه ۲۰ حاصل نگاه ویژه مدیریت شهری تهران و همچنین تحقق رویکرد کاهش فاصله شمال و جنوب پایتخت است.

دیدگاه کاربران