عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه22 :

تاکید بر بکارگیری ظرفیت های گردشگری در منطقه ۲۲

کد خبر: 82116
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲:۲۷ ب.ظ

با هدف هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص هم افزایی مسئولان و بکارگیری ظرفیت های بومی در حوزه گردشگری و جذب گردشگران فرامنطقه ای در منطقه ۲۲ ستاد گردشگری منطقه تشکیل جلسه داد.

به گزارش نداي مردم ،فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این خصوص اظهار کرد: با توجه به کمبود تفریحات سالم برای شهروندان بحث تقویت گردشگری و توریسم داخلی یکی از عواملی است که می تواند در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری داشته باشد. انجام فعالیت های فرهنگی با توجه به جغرافیای بومی اثربخشی بیشتری دارد، به همین منظور شناسایی ظرفیت های محلات سطح منطقه ۲۲ باید مورد توجه قرار بگیرد. ظرفیت های محیطی و جغرافیایی گسترده ای در منطقه ۲۲ وجود دارد که با انجام فعالیت های فرهنگی شاخص در این فضاهای طبیعی، می توان فرایند گردشگری را تقویت نمود.

وی با اشاره به این که منطقه ۲۲ قطب گردشگری تهران شناخته شده است ادامه داد: به دلیل وجود ظرفیت های گردشگری منطقه ۲۲ تعداد زیادی از گردشگرانی داخلی و خارجی شهر تهران به ویژه در ایام تعطیل سال از اماکنی مانند پارک چیتگر و آبشار تهران و … بازدید می کنند. لذا با سیاستگذاری مناسب در زمینه اجرای برنامه های اجتماعی می توان فضای مساعدی برای گردشگران داخلی و نیز فرامنطقه ای فراهم نمود.

معاون اجتماعی منطقه ۲۲ اذعان کرد: با توجه به شرایط مساعدی که در منطقه ۲۲ و ظرفیت هایی که در حوزه گردشگری وجود دارد، با همکاری کانون های گردشگری، مشارکت مدیران محلات و سایر شهروندان شبکه سازی اقتصادی و فرهنگی در این حوزه قطعا امکان پذیر است. یکی از نقاط ثقل اقتصاد مقاومتی با توجه به موضوع درون زائی و برون گرا بودن؛ گردشگری است که از طریق تقویت توریسم داخلی می توان به بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی نائل شد. اگر جریانات اجتماعی در حوزه گردشگری اتفاق بیفتد، بخشی از مشکلات اقتصادی هم حل شده و چرخه اقتصادی نیز پویاتر می شود.

دیدگاه کاربران