عضویت در خبرنامه الکترونیک

بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۱ و ۲ آغاز شد

کد خبر: 82149
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸ ق.ظ

تقاطع غیرهمسطح(پل) کاروانسرای سنگی ۱ و ۲ و همچنین مسیر غرب به شرق بزرگراه نیایش به شمال بزرگراه چمران روز شنبه در آیینی با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید.

به گزارش نداي مردم ، تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۲ تلفیقی از عملیات مربوط به سازه و سیویل است که اجرای خاکبرداری، خاکریزی و نصب قطعات خاک مسلح به ‌منظور احداث رمپ و لوپ‌های مورد نیاز از دیگر بخش های اجرایی این پروژه عمران شهری است.
در مجموع طول عملیات راهسازی در تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۲ با احتساب اقدامات انجام شده به منظور تعریض آزادراه تهران – کرج در محل تقاطع با بزرگراه شهید حکیم، بیش از ۱۲ کیلومتر است.
به گزارش معاونت فنی و عمران شهرداری تهران، تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۲ تا زمان تکمیل ادامه بزرگراه شهید حکیم، ضمن اتصال جاده ‌مخصوص و جاده‌ قدیم‌ کرج و همچنین بخش ‌جنوبی بزرگراه شهید حکیم به آزادراه تهران – کرج، کارکردهای دیگری در راستای توزیع ‌متناسب ترافیک خواهد داشت.
این تقاطع می‌تواند علاوه بر انتقال ترافیک از سه‌ راه کاروانسرای سنگی به سمت تهران و کرج، گزینه‌ مناسبی نیز برای دسترسی به جاده ‌قدیم و جاده مخصوص ‌کرج باشد.
طول کلی پل های سواره رو که در قالب این پروژه اجرا شده ۸۲۴ متر است.
پل‌های ‌اصلی روی آزادراه تهران- کرج و همچنین پل ‌جهتی غرب به شمال این پروژه از نوع پل‌های صندوقه‌ای است و برای احداث این پل‌های سواره ‌رو از ۵۶۲ قطعه‌ بتنی پیش‌ساخته استفاده شده است.
۲ پل فرعی این تقاطع که به ‌منظور ایجاد مسیر دسترسی در شمال آزادراه تهران – کرج و عبور ادامه بزرگراه شهید حکیم از روی خطوط مترو احداث‌ شده‌ نیز از نوع عرشه تیربتنی و فلزی هستند.
براساس این گزارش، انواع متفاوتی از پل‌های سواره‌رو در قالب این پروژه‌عمران شهری به طول ۸۲۴ متر اجرا شده است.
برای این پروژه در مجموع ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

دیدگاه کاربران