عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج :

مشارکت شهروندان اصلی ترین عامل در خلق زیبایی های شهری

کد خبر: 82152
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰ ق.ظ

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج با اشاره به اینکه یک شهر خوب را شهروند خوب می سازد، گفت: مشارکت شهروندان، اصلی ترین عامل در خلق زیبایی های شهری کرج است.

به گزارش نداي مردم ، حسین عطایی افزود: با توجه به اینکه شهر متعلق به مردم است و همین امر شهروندان را موظف به مشارکت و همکاری برای داشتن شهری سالم و زیبا می کند، رعایت قوانین و تعهد به حقوق شهروندی از سوی مردم ضرورت می یابد.

این مسئول احساس تعلق خاطر داشتن نسبت به حفاظت و نگهداری از زیبایی های شهری را وظیفه ای مهم خواند و گفت: تحقق این مهم بین شهروندان از وظایف مدیریت شهری به شمار می رود و سازمان زیباسازی به عنوان زیرمجموعه این نهاد خدمت رسان در صدد است با اجرای اقداماتی نوین این حس تعلق را در شهروندان ایجاد کند.

وی، اطلاع رسانی در خصوص مزایای رعایت فرهنگ شهروندی و نهادینه کردن آن را از جمله اقدامات سازمان زیباسازی کرج ذکر و عنوان کرد: پیروی از قوانین شهروندی، رعایت پاکیزگی جداره های شهری و جلوگیری از نازیبایی های بصری، مراقبت از مکان های تفریحی و زیبایی های شهری و … به عنوان پیام شهروندی و در قالب بنر در سطح شهر اکران شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج با بیان اینکه متولیان ساخت شهر اهتمام خود برای داشتن شهری استاندارد و خوب به کار می گیرند، اظهار داشت: در مقابل نیز شهروندان باید با تلاش و همراهی و مشارکت جهت نگه داشتن یک شهر خوب بکوشند تا این تعامل دو طرفه بازخوردی اثر بخش داشته باشد.

عطایی شهر و شهروند را مکمل یکدیگر دانست و اضافه کرد: نحوه ارتباط بین شهرو شهروند از موارد مهم و اساسی مرتبط با فرهنگ شهروندی و شهرنشینی است و اقدامات سازمان زیباسازی نیز درراستای ترویج فرهنگ همچنین ایجاد فرصت تعامل و نقش آفرینی شهروندان اجرایی می شود.

این مسئول در پایان سخنان خود اظهار داشت: در صورتی که شهروندان شهر را خانه خود بدانند و در راستای حفاظت و نگهداری با مدیریت شهری همکاری مداومی داشته باشند، ارتباطی دو سویه بین مسئولان و مردم برقرار و ارائه خدمات هدفمند می شود که ایجاد شهری ایده آل بازخورد این مهم می باشد.

دیدگاه کاربران