عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رئیس شورای شهر تهران :

احتمال حضور پارکبان ها در برخی معابر شهری

کد خبر: 82185
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۲:۴۱ ب.ظ

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: حذف پارکبان ها از سطح شهر تدریجی است و پلیس با فعالیت پارکبان ها در برخی از معابر شهر موافق است.

به گزارش  نداي مردم، مرتضی طلایی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار پارکومتر در سطح شهر تهران نصب شده است، گفت: حذف پارکبان ها تدریجی است و قرار نیست یک شبه پارکبان ها از سطح شهر حذف شوند.
وی ادامه داد: شهر تهران به ۴۵ هزار پارکومتر نیاز دارد، گفت: این تعداد پارکومتر به تدریج در سطح شهر نصب خواهد شد و پارکومترهای فعلی نیز به جای چهار خودرو، دو خودرو را پوشش خواهند داد. همچنین پلیس معتقد است در بعضی از معابر وجود پارکبان لازم است زیرا آن محدوده شرایطی خاص دارد که حضور پارکبان سبب می شود که از سرقت خودرو جلوگیری شود بنابراین نمی توان گفت پارکبان ها ناگهان از معابر حذف می شوند. همچنین این افراد در سایر پروژه های شهری به کار گرفته خواهند شد.
آمارهای متفاوت از کارتن خوابی در پایتخت
نایب رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص آمارهای متفاوت از تعداد کارتن خواب ها در تهران ارائه می شود و از ۶ هزار تن تا ۱۵ هزار تن متفاوت است، گفت: ارائه آمارهای متفاوت اتفاق معمولی است که از صفر تا صد متغییر است اما آنچه مهم است وجود افراد بی خانمان در شهر تهران است. ارادی که بر اساس سرما و گرمای هوا در پارک ها، دستشویی ها و پل های هوایی می خوابند و باید برای آنها چاره ای اندیشید. مدیریت شهری در این مدت به میزان توان خود مکان هایی را برای نگهداری آنها به صورت داوطلبانه ایجاد کرد.

آسیب دیدگان اجتماعی محصول سیاست های اشتباه

طلایی در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت گرمخانه های شهر تهران و مقاومت برخی کارتن خواب ها به گرمخانه ها گفت: حضور در گرمخانه ها داوطلبانه است. کارتن خواب ها می توانند به گرمخانه ها مراجعه کنند. وجود مشکلات نیز در این مکان ها طبیعی است. محیطی ایجاد شده که این افراد شب را در آن به صبح برسانند. این محیط ممکن است بیش از ظرفیت موجود پذیرش کند یا آلودگی هایی در آن وجود داشته باشد، همه چیز در آن امکان دارد، ممکن است در آن یک نفر اختلال روانی دارد یا مشکل پوستی وجود داشته باشد که سطح سلامت محیط را کاهش دهد.

وی ادامه داد: آسیب دیدگان اجتماعی محصول سیاست های غلط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی چند دهه گذشته هستند. ممکن است سیاست های غلط امروز ما نیز ۱۰ سال دیگر بروز پیدا کند. ما باید سیاست هایی که منجر به بی عدالتی، تولید نوکیسه ها، مهاجرت، حاشیه نشینی و … می شود را اصلاح کنیم.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه برای اصلاح مشکلات اجتماعی باید اصلاح سیاست ها، منطق پیش بینی و پیشگیری داشته باشیم، گفت: هیچ کدام از این اقدام انجام نمی شود و در کنار آن برای حل مشکلات مدیریت یکپارچه نیز نداریم. بنابراین می توان گفت شهرداری در حوزه ای که بین بخشی است و به طور کامل وظیفه ای در آن ندارد و می توانست به همین دلیل به آن ورود پیدا نکند اقدامات خوبی انجام داده است.

دیدگاه کاربران