عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران :

توجه ۴برابری به عمران تهران نسبت به ۱۱ سال قبل

کد خبر: 82188
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۲:۵۱ ب.ظ

سه پروژ عمرانی مهم پایتخت امروز و طی مراسمی با حضور جمعی از اعضای شورای شهر تهران ، مدیران ارشد شهری، نمایندگان مجلس، فرمانده قرارگاه شهید رجایی، خانواده های معظم ایثارگران و شهدا و شهردار تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش نداي مردم ، معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران در این مراسم با تبریک سالروز ولادت یازدهمین اختر آسمان ولایت امام حسن عسگری(ع) گفت: سه پروژه (احداث پل شرق به شمال تقاطع بزرگراه نیایش و چمران، پل های تقاطع غیرهمسطح کاروان سنگی ۲ و پل های تقاطع غیرهمسطح کاروان سنگی ۱) به همت مدیران جوان کشورمان ساخته و به بهره برداری رسید.

جاوید با اشاره به احداث پل شرق به شمال تقاطع بزرگراه های نیایش و چمران افزود: با افتتاح این پل سه بزرگراه مهم پایتخت؛ شهید چمران، یادگار امام (ره) و نیایش به یکدیگر متصل می شود و شهروندان در این محدوده دیگر شاهد افزایش حجم ترافیک و مسیر تردد خود نخواهند بود.

وی با اشاره به استفاده به مهندسی ارزش در این پروژه تصریح کرد: ساخت این پل با هدف کاهش و مدیریت هزینه انجام شد .به غیر از این و در صورت تملک املاک مدیریت شهر می بایست یک صد میلیاردتومان هزینه می کرد اما با کاهش هزینه ۹ برابر این پروژه انجام شد .

جاوید با اشاره به تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۱ گفت: برای ساخت این تقاطع یکصد و ۲۰ میلیاردتومان هزینه شد .

وی افزود: پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۱ شامل حدود ۵ کیلومتر عملیات راه سازی و بیش از ۲ کیلومتر عملیات پل سازی است و عملیات اجرایی آن از ابتدای سال ۸۸ و با شناسایی معارضات تاسیساتی و ملکی آغاز شد .

معاون فنی وعمران شهرداری تهران تاکید کرد : ساماندهی ترافیکی در محل تقاطع بزرگراه فتح و بزرگراه شهید لشکری را باید از عملکرد های اصلی این پروژه اعلام کرد .

وی با اشاره به بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی ۲ نیز گفت: اهمیت این پروژه به این دلیل است که باعث می شود ۴ بزرگراه شهید حکیم ، فتح ، جاده مخصوص و بزرگراه کرج به هم وصل شود. انشالله در آینده ای نزدیک که امتداد بزرگراه حکیم به آزادراه کرج – تهران به بهره برداری خواهد رسید، تقاطع های کاروان سرای سنگی ۱ و ۲ به عنوان ورود های اصلی غربی پایتخت معرفی می شود .

وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح کاروان سنگی ۲ در محل تقاطع تهران – کرج با ادامه بزرگراه شهید حکیم قرار گرفته است، گفت: درواقع بهره برداری از این تقاطع نقش مهمی در تکمیل عملکرد ها ی ترافیکی تقاطع غیرهمسطح کاروان سنگی ۱ دارد .

جاوید تاکید کرد : ابتدا تقاطع غیرهممسطح کاروان سنگی ۱ و ۲ علاوه بر تکمیل حلقه بزرگراهی در غرب کمک شایانی به کاهش بار ترافیک در محورهای بزرگراهی این محدوده خواهد کرد .

وی افزود: امیدواریم در مدت زمان باقیمانده از مدیریت فعلی شهر تهران ۵۵پروژه ای که هنوز به اتمام نرسیده اند ، تکمیل شوند.

معاون فنی وعمران شهرداری تهران در ادامه با اشاره به دستاوردهای مدیریت شهری در ده سال اخیر گفت: شهروندان این دوره از مدیریت شهر شاهد پیشرفت ها عمرانی محسوس در پایتخت و در راستای بالا بردن ارتقای کیفیت زندگی شهروندی بوده اند .

جاوید با بیان اینکه در این مدت بزرگراه های شهر تهران ۸۰ درصد توسعه پیدا کرده اند ، گفت: ۵۴۰ کیلومتر بزرگراه هم اکنون درپایتخت برای تردد بهتر شهروندان ساخته شده است .

وی با بیان اینکه ۱۱۳ درصد رشد ساخت تقاطع های غیرهمسطح را در این بازه زمانی داشته ایم ، خاطرنشان کرد: تونل های شهری تهران نیز در حال حاضر ۲۰ برابر شده است .انشالله تا اواخر امسال سه تونل شهدای غزه، زیرگذر ارش- اسفندیار و ضربعلی زاده به شهروندان تقدیم خواهد شد .

وی با تاکید بر عدم همراهی دولت ها با مدیریت شهری افزود: به شاخص نرخ تورم سال جاری ۲۳ هزار میلیاردتومان هزینه عمرانی در شهر تهران انجام شده است و به نسبت ۱۱ سال قبل ۴ برابر به عمران و آبادانی تهران توجه شده است.

معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه توجه به توسعه و رفاه شهروندان تنها به مناطق شمالی پایتخت مختص نبوده است، عنوان کرد: طی دهه اخیر شهروندان جنوب و مرکز شهر تهران شاهد بهره برداری پروژه های عمرانی بسیاری بوده اند.

جاوید با بیان اینکه ۱۰۶ پروژه بزرگ عمرانی از مهرماه سال ۸۴ تا ابتدای سال ۹۴ به بهره برداری رسیده است، گفت: به طور میانگین در یک دهه ماهی یک بار افتتاح پروژه بزرگ عمرانی در شهر تهران داشته ایم

دیدگاه کاربران