عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ :

افزایش ایمنی تردد جانبازان و معلولان در معابر شمال شرق تهران

کد خبر: 82218
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳ ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ از مناسب سازی معابر منطقه برای افراد کم توان جسمی خبر داد و گفت: معابر شمال شرق تهران برای معلولان و جانبازان ایمن سازی می شود.

به گزارش نداي مردم ،مهدی اناری در این باره اعلام کرد: ایجاد محیطی امن برای تردد آسان و ایمن جانبازان، معلولان و افراد کم توان جسمی از جمله اقداماتی که تا پایان سال در معابر منطقه ۴ اجرا می شود.

وی با اشاره به امکانات رفاهی برای این قشر از شهروندان تصریح کرد: برای تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و افراد کم توان جسمی ۱۲ محل در خیابان فرجام حدفاصل بزرگراه شهید باقری تا خیابان هنگام ایمن سازی شد.

وی افزود: مناسب سازی معابر و دیگر امکانات رفاهی با تشکیل کارگروهی ویژه و تخصصی در دستور کار قرار گرفته است که پس از شناسایی دقیق مشکلات در منطقه برای رفع آنها اقدامات لازم انجام می شود.

اناری رفع یا اصلاح موانع فیزیکی معابر، تعمیر و نصب پل همسطح مناسب سازی، نصب بالابر منازل معلولان، احداث رمپ ایستگاه های اتوبوس، تعمیر و نصب تابلو ویژه معلولان را از اهم اقدامات صورت گرفته بر شمرد.

به گفته وی ساخت سرویس بهداشتی، رمپ ویژه معلولین در بوستان ها، اصلاح شیب های نامناسب معابر، همسطح سازی پیاده رو و…. از دیگر اقداماتی است که برای تسهیل در رفت و آمد جانبازان و معلولان پس از بررسی های کارشناسی در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته است.

اناری با اشاره به مناسب سازی ایستگاه های بی آرتی موجود در منطقه گفت: کلیه ایستگاه ها جهت عبور و مرور معلولان مناسب سازی شده و هیچ مشکلی برای تردد آنان وجود ندارد.

دیدگاه کاربران