عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد :

پیش‌بینی احداث ٣۵٠ هزار مسکن شهری و روستایی در برنامه ششم توسعه

کد خبر: 82251
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱:۳۴ ب.ظ

مدیرکل تامین مسکن و مهندسی کمیته امداد گفت: احداث ۱۵۰ هزار مسکن شهری و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.

به گزارش نداي مردم ، ابراهیم بازیان، افزود: رویکرد جدید کمیته امداد برای تقویت و توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش ورود به بحث تامین مسکن برای آنان است.

وی ادامه داد: نقش مسکن و اثر بخشی آن در سطح رفاه و زندگی مردم غیرقابل انکار است، بر همین اساس ضرورت دارد این نیاز با اولویت و فوریت پیگیری و اقدامات لازم برای برطرف شدن مشکلات موجود در استان تهران برای تامین مسکن نیازمندان در نظر گرفته شود.

بازیان با اشاره به اینکه تأمین مسکن خدمتی اثرگذار، ماندگار و موجب توانمندی جامعه هدف کمیته امداد می شود، بیان کرد: تامین مسکن در کنار ایجاد اشتغال برای مددجویان موجب می‌شود افراد تحت حمایت با روند مناسب تری از پوشش این نهاد خارج شوند.

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد تصریح کرد: از آنجایی که مناسب سازی وضعیت زندگی مددجویان یکی از وظایف ما در این نهاد است، به همین جهت باید تلاش کنیم نیاز انباشته خانواده های نیازمند در حوزه مسکن در مدت زمان کوتاه تامین شود تا همزمان بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آنان نیزکاهش یابد.

وی با بیان اینکه احداث ۱۵۰ هزار مسکن شهری و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است، بیان کرد: طی برنامه ریزی به عمل آمده در تلاش هستیم طی سه سال آینده نیاز اساسی خانوارهای تحت حمایت را مرتفع کنیم و در صدد هستیم تامین مسکن مددجویی را فرا امدادی کنیم و برای تحقق این موضوع ضرورت دارد استاندار، شهردار، بنیاد مسکن و ادارت کل مسکن و شهرسازی با کمیته امداد همگام شوند.

بازیان تصریح کرد: مقاوم‌سازی و بهسازی بافت فرسوده در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته است؛ یکی از بحث هایی که سال آینده باید در اولویت کاری قرار داشته باشد توجه جدی به تعمیرات مسکن مددجویان است که بخشی از آن ها با حمایت خیران قابل رفع است، کمیته امداد مصمم است در یک برنامه سه ساله نیاز اساسی جامعه هدف را مرتفع کند، تا در این حوزه حداقل پشت نوبتی را داشته باشیم.

دیدگاه کاربران