عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار البرز

۱۸۶ میلیارد تومان به قطار شهری کرج اختصاص یافت

کد خبر: 82283
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰ ق.ظ

استاندار البرز از اختصاص ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار به تکمیل قطار شهری کرج خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،سیدحمید طهایی گفت: سفر رئیس‌جمهور به استان البرز در دو حوزه تملک دارایی‌ها و عمرانی و پروژه‌های اقتصادی اعم از تولیدی، کشاورزی و اقتصادی دستاوردهای خوبی برای استان البرز داشت که در حوزه حمل و نقل و راه روستایی تصمیمات مناسبی گرفته شد و ۴۲۸ میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافت که ۱۸۶ میلیارد تومان هم به تکمیل قطار شهری کرج تخصیص یافت.

طهایی با بیان اینکه به‌سازی و آسفالت راه‌های روستایی نیز در این سفر مورد توجه قرار گرفت، خاطرنشان کرد: ۳۲ میلیارد تومان برای به‌سازی و آسفالت محور اشتهارد – نجم آباد- هشتگرد اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه مبلغی نیز برای تکمیل محور هشتگرد – طالقان اختصاص یافت، عنوان کرد: ۵۶ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شد و ۱۰۰ کیلومتر از راه روستایی به‌سازی و ساخته می‌شود.استاندار البرز عنوان کرد: در بخش صنعت، عمران شهری و روستایی ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و ۸ میلیارد تومان اعتبار برای شهرک‌های صنعتی و ۷ میلیارد تومان برای معادن و اکتشافات در این بخش در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اعتباری برای بخش فاضلاب روستاهای مشرف به سد کرج برای احداث سیستم فاضلاب در نظر گرفته شده است، گفت: ۲۰ میلیارد تومان به اداره آبفای روستایی اختصاص یافته و از سد طالقان ۵ میلیون مترمکعب اختصاص یافته و ۳۳میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد اختصاص یافته است.

طهایی با بیان اینکه برای تاسیسات فاضلاب کرج حدود ۱۸ میلیارد تومان اختصاص یافت، تصریح کرد: ۳/۵ میلیارد تومان نیز از ردیف بودجه ملی برای مسکن مهر و مبلغ ۲/۵ میلیارد تومان برای شهرک صنعتی سیمین‌دشت اختصاص یافت.

دیدگاه کاربران