عضویت در خبرنامه الکترونیک
نایب رئیس شورای شهر تهران :

کاهش نیمی از سفرهای درون شهری با ایجاد شهرنت ها

کد خبر: 82290
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲ ق.ظ

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه دستیابی به شهر الکترونیک و کاهش تردد های شهری از اهداف مدیریت شهری است، گفت: با ایجاد باجه های تخصصی شهرنت نیمی از سفرهای درون شهری کاهش می یابد.

به گزارش نداي مردم ،مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ما در حال طی کردن مسیر رشد و روبه جلو در کشور هستیم و بخشی از زندگی ما الکترونیکی شده است، تاکید کرد: دسترسی به شهر الکترونیک و خدمات الکترونیک از اهداف و الزامات رشد همه شهرها و به ویژه مدیریت شهری است که با رسیدن به این مهم می توانیم با ارائه خدمات الکترونیکی بیش از یک دوم از سفرهای درون شهری را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: بنابراین ارائه خدمات الکترونیک و استفاده از این ظرفیت ها می تواند در همه بخش ها مثبت باشد. به عنوان مثال در دهه ۷۰ که من پلیس بودم و ایده پلیس ۱۱۰ که بعدها پلیس +۱۰ شد را مطرح کردند، برای کاهش تردد و مراجعات به کلانتری ها بود و توانست بسیار موثر باشد.

عضو شورای شهر چهارم یادآور شد: این مثالی است که نشان می دهد همه دستگاههای ما باید به سمت و سویی بروند که با استفاده از خدمات الکترونیک ترددهای شهری را به حداقل برسانند. تجربه نشان داده که تمامی دستگاههای خدمات رسانی در شهر حتی آب، گاز و برق هم مانند فروشگاههای اینترنتی می توانند الکترونیکی شوند.
کاهش نیمی از سفرهای درون شهری با ایجاد شهرنت ها

دستیابی به شهر الکترونیک با شهرنت ها

به گفته طلایی در بین همه خدماتی که در شهرها ارائه می شود از آنجا که میزان تقاضا برای استفاده از خدمات و سیستم بانکی بیش از دیگر خدمات است، باید دسترسی به آن نیز برای شهروندان آسان تر باشد. بر همین اساس ایجاد باجه های تخصصی شهرنت می تواند گامی موثر هم در جهت دسترسی به شهر الکترونیک و هم کاهش ترددها باشد.

نایب رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: البته ممکن است برخی این ابهام برایشان ایجاد شود که شاید از رانت مدیریت شهری در این زمینه استفاده می شود. باید پاسخ داد، طبیعی است که بانک شهر متعلق به شهرداری های کشور است و شهرداری ها هم به طور طبیعی از فضاهای خود می توانند سرویس دهی داشته باشند و به اعتقاد من هیچ اشکالی ندارد و این امکان برای بانک های دیگر هم وجود دارد.

طلایی تصریح کرد: شهرداری ها قصد ندارند صرفا از امکانات و ظرفیت های خود برای سرویس دهی به یک بانک استفاده کنند بلکه به دیگر بانک ها نیز ارائه خدمت خواهند کرد.

این بهشت نشین با تاکید بر اینکه باید به سویی حرکت کنیم که براساس استانداردی که اکنون وجود ندارد، تعریفی ایجاد کنیم تا مشخص شود یک شهروند بر اساس محلی که در آن زندگی می کند با چه فاصله ای باید به یک باجه الکترونیکی برسد و خدمات بانکی خود را دریافت کند.

نایب رئیس شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر تعداد این باجه ها در سطح شهر بسیار کم است و باید خیلی بیشتر از این ها باشد. یعنی باید به اندازه ای باشد که همه به راحتی بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن خدمات بانکی دریافت کنند. هرچند با ایجاد تعدادی از باجه های تخصصی شهرنت تا حدودی به این مهم نزدیک شده ایم و به اعتقاد من باید از آن ها حمایت کنیم.

دیدگاه کاربران