عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج :

لزوم استفاده از ایده دانشگاهیان در رفع ناهنجاری های بصری

کد خبر: 82309
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷ ب.ظ

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج بر ضرورت بهره گیری از نظر و ایده های کارآمد اساتید دانشگاهی در زمینه رفع ناهنجاری های سیما و منظر شهری تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، حسین عطایی طی نشستی با رفیعیان، دانشیار گروه شهرسازی، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس و دکترای تخصصی در برنامه ریزی سیستم های شهری، اهمیت استفاده از تجربیات و ایده های نوین در دانشگاه ها را یاد آور شد.

این مسئول شناسایی نقاط قوت و تقویت آنها همچنین شناسایی نقاط ضعف و رفع آن در سازمان را مرهون همکاری کارشناسان مربوط به حوزه های زیباسازی اعم از اساتید دانشگاه ها دانست و گفت: هدف از برگزاری این نشست برنامه ریزی جهت رفع معضلات با بهره گیری از نظرات کارشناسان خبره است.

وی در خصوص چگونگی برنامه ریزی در راستای سیاستگذاری هماهنگ و یکپارچه میان دستگاه های اجرایی پیشنهادهایی را ارائه داد که این پیشنهادها مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج در ادامه توجه به ظرفیت های اجرایی سازمان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل های موجود نقش بسزایی در ارتقاء سطح کیفی زیبایی های شهر با هزینه ای کم دارد.

عطایی همچنین در مورد آسیب شناسی در راستای طراحی و بهبود ساختار و فرآیندهای سازمانی توضیحاتی را ارائه داد و گفت: بدون شک با تعاملاتی که میان سازمان و دیگر ارگان ها صورت پذیرفته، می توان آینده روشن و موفقی را در زمینه سیما و منظر شهری رقم زد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت استقرار مدیریت دانش و توجه به جنبه های اجرایی و کاربردی اشاره و بیان کرد: تعمیم برنامه های آموزشی و پژوهشی سازمان به کل مناطق شهرداری کرج در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر تدوین برنامه های راهبردی سازمان و با اشاره به اینکه این مهم در سازمان به جد در حال پیگیری است، ترویج فرهنگ مشارکت عمومی را یکی از اولویت های سازمان زیباسازی دانست و گفت: این امر با نصب بنر در سطح شهر اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج شناسایی و معرفی پروژه های پیشگام و پیشرو در ایران و جهان را از دیگر اقدامات در دست اجرای سازمان زیباسازی برشمرد و گفت: در این راستا نشست های تخصصی با مسئولان مربوطه نیز برگزار می شود.

شایان ذکر است، محوریت نشست مذکور محک و بررسی موارد راهبردی مربوط به مباحث زیباسازی شهری، زیباشناسی و ایجاد فضای عاری از اختشاشات برای شهروندان بود.

دیدگاه کاربران