عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 :

بهسازی بوستان های شمال شرق تهران

کد خبر: 82316
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و بهسازی بوستان ها و فضاهای سبز شمال شرق تهران خبر داد و گفت: طرح کاشت و توسعه فضای سبز در منطقه ۴ آغاز شد.

به گزارش نداي مردم ،حسین سیگارودی در این زمینه گفت: به منظور ارتقای سطح سلامت و آراستگی شهری و در ادامه طرح آسمان آبی زمین پاک، طرح کاشت و نگهداری فضای سبز معابر شهری در بوستان های منطقه آغاز شد.

وی افزود: با توجه به اینکه خاک اکثر بسترهای کاشت سطح منطقه ۴ دارای ph بالاتر از ۷ و نوع خاک آهکی است، برای تصحیح شرایط موجود از کودهای شیمیایی با بنیان سولفات در سال جاری استفاده می شود.

سیگاروی با اشاره به مشکلات آهکی بودن خاک منطقه گفت: یکی از مشکلاتی که در خاک های آهکی برای گیاهان ایجاد می شود، عدم جذب عناصر ریز مغذی مثل آهن است. در این طرح با حضور مستمر و محاسبه دقیق مقدار کود شیمیایی بر اساس نوع و محیط بن درخت این مشکلات بررسی می شود.

وی افزود: در این طرح علاوه بر فضاهای سبز معابر، بوستان های الغدیر، یاس فاطمی، پلیس، رسالت، تولد، صدف، ارکیده، گلریز، ساحل و…. اصلاح زراعی شد.

سیگارودی در ادامه از کاشت درخت و درختچه ها در معابر خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن ماه اسفند، عملیات کاشت درخت و درختچه در منطقه آغاز شد. در این راستا گونه های گیاهی مانند افرا، صنوبر، کاج، سرو نقره ای، پاپاس گراس، اونوترا، ژونی پروس، لاواندا و رزماری که دارای مقاومت بالایی به کم آبی هستند، در سطح منطقه کاشت شد.

معاون خدمات شهری منطقه ۴ در پایان افزود: علف کشی، حذف خشکه های درختی، جمع آوری خاک و نخاله و سرشاخه های ضایعاتی از دیگر اقدامات این طرح است.

دیدگاه کاربران