عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران:

اتصال فاضلاب محله به سیستم فاضلاب شهری تا نوسازی بافت فرسوده در ونک

کد خبر: 82354
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴ ق.ظ

اتصال فاضلاب محله به سیستم فاضلاب شهری تا نوسازی بافت فرسوده در ونک
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار اتصال فاضلاب محله ونک به سیستم فاضلاب شهری شد و گفت: در این رابطه باید همکاری های لازم از جانب سایر نهادها انجام شود ضمن اینکه سیستم برق رسانی مناسبی نیز در سطح محله به ویژه خیابان های شرافتی و شهید رجبی وجود ندارد که باید در این رابطه نیز اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش نداي مردم ، محسن پیرهادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در رابطه با محله ونک واقع در منطقه ۳ تهران گفت: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری منطقه اقداماتی از جمله پیش بینی احداث سرویس بهداشتی در بوستان های باغ شهید احمدی و ملاصدرا در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک نیز پیش بینی شده یک ایستگاه تاکسی برای خط ونک – ده ونک در نظر گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به لزوم برخی از اصلاحات در معابر و دسترسی های محله ونک خاطرنشان کرد: بررسی های لازم برای تعریض خیابان مجیدپور در محدوده محله ونک واقع در منطقه ۳ انجام شده ضمن اینکه لازم است در رابطه با اصلاح مسیرهای دسترسی به بوستان مختاری و همچنین ساماندهی ترافیکی ده ونک و میدان شهدای ونک نیز اقدام شود.

پیرهادی ادامه داد: برای حل مشکل ترافیکی در منطقه نیز باید نسبت به احداث پارکینگ در حوالی بوستان مختاری اقدام شود.

وی احداث مجموعه ورزشی چند منظوره را نیاز ساکنین منطقه ونک دانست و بیان کرد: با توجه به جمعیت ۲۳ هزار نفری محله ونک، لازم است به منظور بهره مندی اهالی محله از امکانات ورزشی، یک مجموعه ورزشی چند منظوره در محدوده احداث شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران برگزاری دوره های آموزشی برای خانواده ها را یکی از خواسته های ساکنین منطقه دانست و گفت: امکان برگزاری دوره های آموزشی با عناوین خانواده، مشاوره، روانشناسی و … در سطح محله وجود دارد و توصیه ما این است که این کلاس ها برای شهروندان برگزار شود.

پیرهادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه معماری و شهرسازی در سطح منطقه تصریح کرد: به منظور نوسازی بافت فرسوده محله و همچنین رفع مشکل صدور اسناد ملکی ساکنین محله اقداماتی در دستور کار قرار داده شده و امیدوار هستیم این اقدامات نتیجه بخش نیز باشد.

وی با تاکید بر لزوم تخصیص اعتبار به منظور نوسازی بافت فرسوده محله ونک خاطرنشان کرد: به منظور نوسازی بافت فرسوده و همچنین احداث پارکینگ در حوالی بوستان مختاری لازم است اعتبارات ویژه ای به محله ونک اختصاص یابد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نحوه فعالیت خانه بهداشت محله ونک اذعان کرد: در حال حاضر شاهد فعالیت خانه بهداشت “صبارو” در محدوده ونک هستیم و لازم است این خانه بهداشت به امکانات کافی مجهز شود.

پیرهادی خواستار اتصال فاضلاب محله به سیستم فاضلاب شهری شد و گفت: در این رابطه باید همکاری های لازم از جانب سایر نهادها انجام شود ضمن اینکه سیستم برق رسانی مناسبی نیز در سطح محله به ویژه خیابان های شرافتی و شهید رجبی وجود ندارد که باید در این رابطه نیز اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه کاربران