عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره حیات وحش استان تهران :

بسته‌شدن مسیر گدار حیات وحش در تهران با گسترش محدوده شهری

کد خبر: 82361
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱ ق.ظ

رئیس اداره حیات وحش استان تهران با اشاره به اینکه به دلیل گسترش محدوده شهری مسیر گدار حیات وحش در استان تهران بسته شده است، گفت: به همین علت مجبور به علوفه دهی به حیات وحش هستیم تا این حیوانات در زمستان‌ها وارد شهرها و اتوبان‌ها نشوند.

به گزارش نداي مردم ،محمد کرمی در مورد علت دادن علوفه دستی به حیات وحش استان تهران گفت: این مساله به خاطر کمبود علوفه نبوده است، بلکه به این خاطر بوده که در فصل زمستان ارتفاعات پوشیده از برف می‌‌شود و حیات وحش به ویژه قوچ و میش و آهو به صورت غریزی برای تامین غذای خود به ارتفاعات پایین‌تر می‌آیند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در برخی محدوده‌ها مانند ورجین یا لواسانات به دلیل دستکاری انسان مانند ساخت اتوبان، جاده و گسترش محدوده شهری مسیر گدار حیات وحش بسته شده است، بنابراین ما مجبوریم به حیات وحش علوفه بدهیم تا وارد مناطق شهری و اتوبان‌ها نشوند که خطر تصادف آن‌ها را تهدید کند.

رئیس اداره حیات وحش استان تهران در مورد اینکه آیا مشکلی در تهیه علوفه وجود داشته یا خیر؟ اظهار کرد: مشکلی برای تامین علوفه نداشتیم، زیرا هر ساله بودجه‌ای را اداره کل برای خریداری علوفه قرار می‌دهد، بخشی نیز با عنوان نذر طبیعت توسط مردم تامین می‌شود و خودشان نیز در علوفه‌دهی به ما کمک می‌کنند.

وی همچنین در مورد فرآیند سرشماری حیات وحش اظهار کرد: سرشماری پایان یافته و منتظر نتیجه نهایی سرشماری در پارک ملی کویر و سرخه‌حصار هستیم تا جمع بندی نهایی مشخص شود.

حیات وحش محیط زیست استان تهران در مورد آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تهران اظهار کرد: تاکنون در حیات وحش تهران این بیماری دیده نشده است.

دیدگاه کاربران