عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج :

راه اندازی خط BRT تهران –کرج بررسی شد.

کد خبر: 82373
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳ ق.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از بررسی راه اندازی خط BRT تهران – کرج به عنوان راهکاری برای رفع معضلات ترافیکی و افزایش رفاه مردم در دومین جلسه کارگروه “مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری” خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،احمد افضلی گفت: دومین جلسه کارگروه “مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری” به ریاست مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز در محل این وزارتخانه برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: در دومین جلسه کارگروه “مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری”، رئیس اداره نظارت بر پروژه های ترافیکی و نمایندگان سازمان اتوبوسرانی از شهرداری کرج نیز حضور داشتند و در خصوص اولویت استفاده از سیستم حمل و نقل همگانی در معابر شهری به ویژه موضوع رژیم راه‌ها (Road Diet) بحث و تبادل نظر شد.

افضلی اضافه کرد: در ادامه این کارگروه، در خصوص امکان‌سنجی اجرای خط سامانه تندرو اتوبوس (BRT) در حدفاصل شهرهای تهران – کرج، مواردی مطرح و حاضرین در جلسه نظرات خود را در این رابطه بیان کردند.

گفتنی است معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در دومین جلسه کارگروه “مسافری حمل و نقل درون شهری و برون شهری” به بیان مشکلات ترافیکی این شهر پرداخته و بر لزوم توجه ویژه جهت اختصاص اعتبارات ملی در راستای پیشبرد پروژه‌های ترافیکی در این کلانشهر از جمله ساخت کنارگذر شمالی و بهره‌برداری از قطار شهری تاکید کرده است.

در پایان این کارگروه نیز مقرر شده تا کارگروه ویژه‌ای جهت حل مشکلات و معضلات ترافیکی اتوبان تهران – کرج جهت ارائه راهکارهای مناسب در این خصوص در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود و موارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

دیدگاه کاربران