عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه 19 :

بهسازی بیش از ۲۰ فضای بی دفاع شهری در منطقه ۱۹

کد خبر: 82386
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹ ب.ظ

شهرداری منطقه ۱۹ در سال جاری بیش از ۲۰ فضای بی دفاع شهری را بهسازی کرده است.

به گزارش نداي مردم، حمید بهرامی معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه ۱۹ شناسایی و بهسازی فضاهای بی دفاع شهری را در حوزه فعالیتهای اداره رفاه و خدمات اجتماعی این حوزه اعلام کرد و گفت: درهمین راستا از ابتدای سال ضمن بهسازی ۲۲ فضای بی دفاع شهری، سه نقطه جدید شناسایی شده است که دو بلافاصله بهسازی و یک نقطه نیز در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اجرای فعالیتهای شهری و اجتماعی مختلف برای بهسازی این فضاها اظهار کرد: تأمین ۱۷ مورد روشنایی، اخطار به مالکین توسط شهرداران نواحی و ارتقاء امنیت اجتماعی دراین نقاط در قالب فعالیتهایی همچون نصب کیوسک نیروی انتظامی، شناسایی و ساماندهی کارتن خوابها و معتادان و پاکسازی محیط توسط گشتهای فوریتی از جمله اقدامات اجرا شده برای بهسازی این نقاط محسوب می شود.

به گفته بهرامی به منظور اجرای اقدامات فوریتی درخصوص این نقاط نیز جلسات مختلفی در طول سال برگزار شده است. همچنین مشارکت شهروندان از طریق ثبت پیام در سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ تأثیر بسیار بسزایی در تسریع اجرای این اقدامات داشته است.

بطوریکه در پاسخ به پیام شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ مواردی همچون بهسازی پل هوایی و تجمع معتادان شناسایی و بلافاصله نسبت به بهسازی آنها فعالیتهای لازم انجام شد.

وی در بخش دیگری از برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی در سراهای محلات خبر داد و گفت: طی این دوره ها ۱۲۰ شهروند منطقه با مفاهیم کارآفرینی آشنا شده اند.

بهرامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۲ کارآفرین در محلات این منطقه مستقر هستند که زمینه آشنایی و اشتغال زایی شهروندان منطقه را با رشته های مختلفی همچون خیاطی، کامپیوتر، عکاسی، تولید کیف دستی چرم و قالیبافی فراهم کرده اند.

دیدگاه کاربران