عضویت در خبرنامه الکترونیک
با حضور وزیر ارتباطات

دومین تونل بزرگ شهری کشور در کرج به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 82442
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴ ق.ظ

پروژه بزرگ “محتشم کاشانی”(مهرویلا) با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مسئولان استان البرز افتتاح شد.

به گزارش نداي مردم ،پروژه بزرگ “محتشم کاشانی”(مهرویلا) با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مسئولان استان البرز افتتاح شد.

با بهره‌برداری از پروژه زیرگذر محتشم کاشانی(مهرویلا)، بخش عمده‌ای از ترافیک هسته مرکزی کلانشهر کرج به سمت آزاد راه تهران – کرج – قزوین هدایت می‌شود و همچنین این طرح ملی می‌تواند شمال و جنوب استان البرز را به هم متصل نماید.

پروژه محتشم کاشانی بعد از تونل نیایش تهران، بزرگترین تونل شهری است که پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه صرف شده و همزمان با اجرای عملیات عمرانی زیرگذر محتشم کاشانی، ایستگاه خط ۵ قطارشهری و سازه سخت مترو نیز در این محل در حال ساخت است.

سطح عرشه کل پل‌ها ۱۸ هزار مترمربع است و طول تونل زیرگذر و تونل مترو به ترتیب ۳۰۰ متر و ۷۰۰ متر است؛ مجتمعی تجاری به منظور تامین بخشی از هزینه‌های صرف شده برای احداث زیرگذر مذکور در محل این پروژه ملی در نظر گرفته شده است که سطح ساختمان سازی آن به ۱۲ هزار مترمربع می‌رسد.

۱۲۰ هزار مترمکعب عملیات خاکریزی، ۶۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاک‌برداری، ۴۷ هزار تن آسفالت و ۷۷ هزار مترمکعب بتن مصرفی از دیگر اقداماتی است که برای احداث این پروژه به انجام رسیده است.

دیدگاه کاربران