عضویت در خبرنامه الکترونیک
مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران

‌رشد ۴۰ درصدی تخفیفات شهرداری با اجرایی شدن بسته‌های تشویقی نوسازی

کد خبر: 82456
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ ق.ظ

نوسازی بافت‌های فرسوده شهری تهران سرعت بیشتری گرفته‌ است، به‌نحوی که با اجرایی شدن بسته‌های تشویقی نوسازی این روند به رشد ۴۰ درصدی رسیده‌ است.

به گزارش نداي مردم ،درواقع شهرداري تهران با تخفيف حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ميليارد توماني توانسته‌ روند نوسازي در شهر تهران را سرعت بخشد. مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران با اشاره به رايگان شدن هزينه انشعابات آب و فاضلاب، برق و گاز در بافت‌هاي فرسوده بر مبناي مصوبه كميته خدمات و زيرساخت، از شركت آب و فاضلاب استان تهران به‌دليل عمل به تعهدات و تثبيت اعتماد ساكنان بافت‌هاي فرسوده تقدير و تشكر كرد و گفت:

شركت آب و فاضلاب استان تهران به‌منظور تسريع در روند كار نوسازي نسبت به اعطاي انشعابات در مرحله تخريب اقدام كرده است و خواهش ما از شركت گاز و برق نيز اين است كه از تجربه شركت آب و فاضلاب براي تسريع فرآيندهاي نوسازي استفاده كند. عبادالله فتح‌اللهي در ادامه گفت: تا امروز از مجموع حدود ۶۹۵ پرونده، ۵۳۰۲ واحد مسكوني به شركت آب و فاضلاب استان تهران براي دريافت انشعاب معرفي شده‌اند كه تا تاريخ ۱۵دي‌ماه ۶۱۹ مورد آن اجرايي شده و حدود ۴۸۰۰مورد قرارداد نيز منعقد شده كه رونوشت قراردادها به سازمان نوسازي شهر تهران ارسال شده است.

دبير ستاد بازآفريني پايدار كلانشهر تهران همچنين از انعقاد تفاهمنامه همكاري مشترك با شركت گاز استان تهران به‌منظور واگذاري اشتراك رايگان گاز به متقاضيان نوسازي در بافت‌هاي فرسوده از طريق تهاتر با سازمان نوسازي خبر داد و گفت: براساس اين تفاهمنامه سازمان نوسازي شهر تهران موظف است از تاريخ ۲۰دي‌ماه نسبت به معرفي متقاضيان به شركت گاز اقدام كند.

مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران بر ضرورت ايجاد هماهنگي ميان اداره كل توزيع برق و اداره كل تأمين و توليد برق و تهاتر هزينه‌ها به‌منظور اجرايي شدن مصوبه ستاد بازآفريني پايدار كلانشهر تهران مبني بر ارائه انشعاب رايگان برق در بافت‌هاي فرسوده تأكيد كرد. فتح‌اللهي از رشد ۴۰درصدي اعطاي تخفيفات شهرداري تهران با اجرايي شدن بسته تشويقي نوسازي و همچنين حذف عوارض متفرقه در بافت‌هاي فرسوده خبر داد و تصريح كرد: اين تخفيفات از ۳ تا ۵ برابر بين مناطق مختلف متفاوت بوده و شهرداري تهران حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ميليارد تومان از منافعي كه در بافت‌هاي فرسوده داشته صرف‌نظر كرده است.

دیدگاه کاربران