عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

پاکسازی برچسب های تبلیغاتی از چهره منطقه ۲

کد خبر: 82483
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱:۰۷ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از پاکسازی و امحای برچسب ها تبلیغاتی در سطح منطقه دو خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، “عباس صمدیان” با اعلام این خبر گفت: نصب نامناسب غیر اصولی “برچسب های تبلیغاتی” یکی از مشکلات و آلودگی های بصری شهری است، خسارت زدن برخی از صاحبان مشاغل به در و دیوار واحدهای مسکونی است که نه تنها با حقوق شهروندی مغایرت دارد بلکه چهره شهر را زشت و نازیبا کرده و شهرداری را متحمل هزینه هایی برای پاکسازی این تبلیغات می‌کند.

صمدیان پیرامون این معضل شهری گفت: انجام تبلیغات با این روش که اکثراً توسط بعضی از شرکت های خصوصی انجام می شود، به هیچ عنوان مورد پسند شهر و شهروندان نیست و از فرهنگ شهری به دور است.

وی افزود: دوره پاکسازی و امحای برچسب ها مستمر و روزانه توسط نیروهای اجرایی اداره خدمات شهری منطقه انجام می شود.

وی با تاکید که در ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها آمده است:”نوشتن هر نوع مطلبی یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر که مخالف مقررات انجمن شهر باشد ممنوع است مگر در محل‌هایی که‌ شهرداری برای نصب و الصاق اعلانات معین می‌کند و در این محل‌ها فقط باید به نصب و الصاق آگهی اکتفا کرد و نوشتن روی آن نیز ممنوع است‌. متخلف علاوه بر تأدیه خسارت مالکین به پرداخت جریمه محکوم خواهد شد.”

صمدیان در ادامه تصریح کرد: شهروندان چنانچه نصب اینگونه تبلیغات را به در، دیوار و یا لوله های گاز منازل خود رؤیت کردند می توانند شماره آنها را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری منطقه ۲ اطلاع دهند تا در اسرع وقت اقدام به پاکسازی و پیگرد قانونی شود.

دیدگاه کاربران