عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۷ :

احداث همراه سرای شهر تهران در منطقه ۷

کد خبر: 82508
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۲:۳۹ ب.ظ

شهردار منطقه ۷ از احداث همراه سرای بیمارستان امام حسین(ع) به منظور برطرف کردن مشکلات اقامتی همراهان بیماران و کاهش هزینه های آنان خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌های پر مراجعه مانند بیمارستان امام حسین (ع) نیازمند احداث “همراه سرا” برای اقامت همراهان بیمار هستند.

وی با اشاره به موقعیت خاص این منطقه و لزوم احداث ” همراه سرا ” تصریح کرد: وجود مراکز بزرگ درمانی از جمله بیمارستان تخصصی امام حسین (ع) ، مسافر پذیری این منطقه را از سایر مناطق شهر تهران و همچنین شهرهای مختلف کشور افزایش داده است که این امر مشکلاتی را برای مراجعین و همچنین شهروندان ساکن در این منطقه به وجود آورده است.

شهردار منطقه ۷ اظهار داشت: بخش عمده ای از مراجعه کنندگانی که به این بیمارستان مراجعه می کنند نیاز به اقامت یک یا چند روزه در تهران دارند اما از آنجا که اقامت در هتل برایشان مقدور نیست اغلب برای رسیدگی به بیماران خود در محوطه بیمارستان و یا در داخل خودروها ی خود و در خیابان های اطراف بیمارستان توقف و استراحت می کنند.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری منطقه به منظور حفظ شان و کرامت همراهان بیماران و همچنین حفظ آرامش و آسایش ساکنین مجتمع های مسکونی اطراف این بیمارستان اقدام به احداث مرکزی برای اقامت موقت آنها کرده است.

دکتر طلوعی با تاکید بر اینکه این اقدام خداپسندانه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی را در محدوده بیمارستان کاهش خواهد داد، گفت: این همراه سرا در خیابان مدنی، خیابان حسینیان احداث خواهد شد.

دیدگاه کاربران