عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت اجتماعی شهرداری تهران :

راه‌اندازی سامانه جدید اطلاعات جامع فضاهای اجتماعی و فرهنگی پایتخت

کد خبر: 82584
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از راه اندازی سامانه اطلاعات جامع فضاهای اجتماعی و فرهنگی شهر تهران جهت کمک رسانی به ارائه گزارشات تفصیلی مدیریت شهری پایتخت خبر داد .

به گزارش  نداي مردم ، امین یاوری با تشریح جزییات این سامانه گفت: در بررسی اهمیت برنامه ریزی جهت مدیریت شهری کلان شهر‌ها، الزام داشتن اطلاعات پایه به منظور افزایش دسترسی عمومی و پردازش اطلاعات فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت از نیازهای اصلی پیشبرد اهداف این معاونت به شمار می‌رود.
وی در ادامه گفت: منابع اطلاعاتی مربوط به فضاهای اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، هنری و خدماتی شهر تهران در بخش‌های مختلف شهرداری و سازمان‌های دیگر همانند مرکز آمار، به صورت پراکنده قرار دارند و موجب شده دسترسی یکپارچه، تحلیل اطلاعات و گزارش‌های تجمیعی از داده‌ها با سختی‌های فراوانی همراه باشد.
یاوری با اشاره به منابع اطلاعاتی به روز و متنوع در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات اضافه کرد: با وجود این امکانات همچنان شاهد ارائه گزارش‌های تجمیعی اداری و مدیریتی به صورت دستی با کارایی اندک و پایین‌ترین سطح کیفی هستیم که برنامه ریزی استفاده از اطلاعات به روز به طور مناسب صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: ضرورت یکپارچه سازی و تجمیع منابع اطلاعاتی از فضاهای فرهنگی و اجتماعی شهر تهران به منظور استفاده بهینه از این داده‌ها در تصمیم گیری کارشناسان و مدیران ارشد، از مهم‌ترین دلایلی است که اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران را بر آن داشته تا نسبت به راه اندازی سامانه اطلاعات جامع فضاهای اجتماعی و فرهنگی اقدام کند.
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در توضیح تکمیلی این سامانه و کارایی آن گفت: امکان تکمیل زنجیره اطلاعات، یکپارچه سازی محتوا و تهیه ابزارهای مورد نیاز برنامه ریزی و مدیریت، امکان اخذ گزارش‌های مختلف مدیریتی و کارشناسی با صرف حداقل زمان و هزینه و همچنین در دسترس قرار گرفتن اطلاعات طبقه بندی شده این سامانه در اختیار عموم مردم و همکاران جهت تصمیم گیری و سیاست گذاری مدیریت شهری کلان شهر تهران از خدمات این سامانه به شمار می رود.

دیدگاه کاربران