عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره HSE ودبیرشورای هماهنگی سامانه مدیریت HSE شهرداری منطقه 1:

پروژه‌های شهری شمال تهران ارزیابی HSE می‌شوند

کد خبر: 82620
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۳۳ ب.ظ

به منظور ارتقای سطح بهداشت،ایمنی و محیط زیست در اجرای پروژه‌های شهری از آغاز سال جاری تا کنون از مجموع ۱۴۰ پروژه شهری فعال در شمال تهران بیش از یک هزار بازدید توسط بازرسان اداره HSE شهرداری منطقه یک انجام شده است.

به گزارش نداي مردم ،کیوان فاتحی منش رئیس اداره HSE ودبیرشورای هماهنگی سامانه مدیریت HSE شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با هدف ارتقای وضعیت HSE  پروژه‏های عمرانی، ابنیه، سوله‏های بحران، بوستان‏‌ها و نگهداری فضای سبز،سایت‌های برف روبی، علایم ترافیکی، پل‏ها و ساختمان‏های اسکان کارگری مورد بازدید قرار گرفتند.

فاتحی منش تصریح کرد:دراین بازدیدها الزامات HSE شامل مقررات ملی ساختمان(مباحث ۱ الی ۲۲)، رعایت بهداشت در محیط کار، استفاده از تجهیزات حفاظت فردی(PPE)،رعایت الزامات زیست‏محیطی، ایمنی کنترل ترافیک، ایمنی حریق،ایمنی برق،ایمنی حفر چاه‏دستی و گودبرداری‏ها، نحوه مدیریت و کنترل حوادث و بحران،ارزیابی شد.

این مقام مسئول یکی ازمحورهای فعالیت اداره HSE را ارتقای وضعیت سطح دانش بهداشت،ایمنی و محیط زیست( HSE ) در پیمانکاران دانست و گفت: از ابتدای سال تا کنون ۷ سمینار آموزشی برای پیمانکاران برگزار شده است که به طور میانگین در هر سمینار ۱۰۰ نفر از  مدیران عامل شرکت‌های پیمانکاری و نمایندگان آنها تحت آموزش الزامات HSE قرار گرفتند.

وی هدف از آموزش HSE پیمانکاران را افزایش میزان تاثیرگذاری و اثربخشی HSE در بدنه اجرایی شهرداری، رفع بخش عمده موارد عدم انطباق عملیاتی در سایت‌های پیمانکاری،کاهش میزان حوادث پیمانکاری در طول زمان و ساماندهی روند پیگیری اقدامات اصلاحی در سطح پروژه‌های عملیاتی عنوان نمود.

دیدگاه کاربران