عضویت در خبرنامه الکترونیک
، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور :

طرح های توسعه ای کشور نیاز به پیوست میراث فرهنگی و گردشگری دارد

کد خبر: 82655
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۳۸ ب.ظ

طرح های توسعه ای کشور نیاز به پیوست میراث فرهنگی و گردشگری دارد.

به گزارش نداي مردم ، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بر اساس بند ج ماده ۱۱۵ برنامه ششم توسعه کشور، هر طرح توسعه ای در سطح ملی، استانی و شهری برای اجرا نیاز به پیوست میراث فرهنگی و گردشگری دارد.
به گزارش ایرنا، مرتضی رحمانی موحد شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از خانه تاریخی عامری های کاشان  اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ،ضرورت برخورداری از پیوست میرث فرهنگی به عنوان یکی از رویکردهای مهم ارتقاء صنعت گردشگری مورد تاکید قرار گرفته است .
وی افزود: بر اساس این طرح، طرح های سازمان میراث فرهنگی غیر هدفمند نخواهد بود و هدف آن توسعه گردشگری، سفر و مقصد سازی است.
وی همچنین از طرح تبدیل سواحل جنوبی کشور به قطب گردشگری به عنوان دومین رویکرد مهم در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: در سواحل شمالی عرصه ها کم و فرصت زیر ساخت نیز کم است و همه سواحل درگیر حوزه های خصوصی و دولتی است اما سواحل جنوبی وسعت زیادی دارند و این مشکلات را نداریم.
رحمانی موحد ادامه داد: سواحل جنوبی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری داخلی و خارجی دارد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال فراهم کردن تسهیلات، معافیت ها و طرح های تشویقی در این زمینه است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور به همراه معاون طبیعتگردی این سازمان، مدیرکل و معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به منظور بررسی مشکلات و بازدید از اقامتگاه ها و خانه های تاریخی کاشان سفری یک روزه به این شهر داشتند.

دیدگاه کاربران