عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار تهران :

فعالیت کانون‌های اجتماعی محلات تهران منطبق با منویات رهبری

کد خبر: 82669
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۰۱ ب.ظ

معاون شهردار تهران در جمع شورایاران و مدیران محله منطقه ۲۰ به تحقق کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران اشاره کرد و گفت: برنامه‌های کانون‌ها و خانه‌های سراهای محله شهر تهران منطبق با منویات رهبری است و فعالیت در این حوزه موجب کاهش دغدغه‌های ایشان می‌شود.

به گزارش نداي مردم ،مجتبی عبدالهی با بیان این مطلب افزود: یکی از مهمترین رویکردهای اجتماع محور شهرداری تهران در یک دهه گذشته کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران بوده است که با بررسی پروژه های اجرا شده در مناطق جنوبی، شاهد تحقق این رویکرد مهم هستیم.

عبدالهی توسعه بزرگراه امام علی(ع) و خط ۶ مترو در منطقه ۲۰ را نمونه‌هایی از مهمترین پروژه‌های این منطقه جنوبی برشمرد و گفت: برای هر یک کیلومتر احداث مترو، ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: منطقه ۲۰ به عنوان قبله تهران از مناطق ویژه پایتخت محسوب می‌شود و تحت حمایت های همه جانبه از سوی مدیریت شهری تهران است.

عبدالهی در ادامه گفت: ایجاد قرارگاه‌های فرهنگی، تحکیم بنیان خانواده، مبارزه با فساد اخلاقی، رسیدگی به حاشیه نشینی و نقاط بحرانی شهرها از مهمترین موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که با زمینه های فعالیت کانون‌ها و خانه‌های سراهای محلات ۳۵۴ گانه شهر تهران همخوانی دارند.

وی با اشاره به اینکه توسعه فعالیت‌های اثرگذار خانه‌ها و کانون‌های اجتماعی محلات موجب کاهش دغدغه های رهبری می شود، گفت: شورایاران، مدیران محله و هیئت امنای محلات حکم ریش سفیدان هر محله را دارند که با احساس مسئولیت در قبال شهروندان می توانند در رفع مشکلات خانواده‌های آسیب پذیر موثر عمل کنند.

عبدالهی به محوریت مساجد در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مسائل ارزشی جامعه ما از مساجد و پایگاه‌های مذهبی نشات گرفته اند، تمام فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی با رویکرد مسجد محوری برنامه ریزی شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت طرح جهاد مهربانی در خصوص حمایت از اقشار کم برخوردار، به تشریح وظایف و دستورالعمل‌های اجرایی مدیریت محله پرداخت.

سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ نیز با ارائه گزارش عملکرد یک دهه گذشته این منطقه، به رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت در این عرصه اشاره کرد و گفت: کمک به مساجد در قالب ساخت و بهسازی این مراکز مذهبی، به عنوان پایگاه‌های موثر محلات همواره در دستور کار مدیریت شهری منطقه ۲۰ بوده است.

صفوی ادامه داد: دو مسجد تازه ساخت، به بهره برداری رسیده است و دو مورد دیگر نیز در دست اجراست.

وی یادآور شد: شهربانو، ری شناسی، مرکز آموزش گل و گیاه، مددسرای بهاران، دروازه ری، سراهای محله از جمله مراکز فرهنگی است که در یک دهه اخیر احداث شده و مورد استفاده شهروندان است.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه بعد از توسعه های اقتصادی، خدماتی، رفاهی، جامعه نیازمند توسعه اجتماعی و فرهنگی بود، گفت: با اجرای پروژه های فرهنگی در یک دهه اخیر، زیرساخت های لازم برای فعالیت های اجتماعی به خوبی فراهم شده است.

جلسه ارزیابی مصوبه های نظارت ستادی منطقه ۲۰ که با حضور معاون اجتماعی شهردار تهران و هیئت همراه، شهردار منطقه ۲۰ و مدیران ارشد این منطقه، شورایاران، مدیران محلات ۲۰ گانه، فعالان اجتماعی و روحانیون شهرری، رئیس بنیاد شهید شهرری، فرمانده سپاه جنوب تهران در سالن شهید تهرانی مقدم برگزار شد با نقطه نظرات شورایاران و مدیران محله این منطقه پایان گرفت.

دیدگاه کاربران