عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری منطقه یک :

کمپین هفته هوای پاک در شمال تهران برگزار شد

کد خبر: 82675
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۱۰ ب.ظ

به مناسبت هفته هوای پاک و با هدف فرهنگ سازی و توجه هرچه بیشتر به مسایل زیست محیطی فعالیت‌های فرهنگی با برپایی کمپینی با شعار “اینجا هوا به میل تو تغییر می کند” در شمال تهران برگزار شد.

به گزارش نداي مردم ، آسیه اقدسی مدیر واحد محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن روز ملی و هفته هوای پاک، از ۲۹ دیماه تا ۵ بهمن ماه، شهرداری منطقه یک همزمان با شهرداری تهران برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی را در محلات شمال تهران اجرا کرد.

وی گفت: این کمپین با مشارکت کانون های محیط زیست محلات، سازمانهای مردم نهاد و شهروندان با هدف جلب مشارکت اجتماعی نهادها و شهروندان و نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی صحیح در جهت کاهش آلودگی هوا در ضلع جنوبی میدان تجریش برگزار شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این روز اعضای کانون های محیط زیست محلات به صورت داوطلبانه با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان “اینجا هوا به میل تو تغییر می کند” خواهان پذیرش مسئولیت و انجام اقدامات هرچند کوچک از شهروندان و مسئولین در راستای کاهش آلودگی هوا شدند.

اقدسی افزود: برگزاری کارگاههای آموزشی در سراهای محلات، معاینه فنی خودروهای در اختیار شهرداری، بازدید از مرکز تحقیقات انرژی‌های تجدید پذیر، دیدار و تجلیل از رانندگان حمل و نقل عمومی، گردهمایی کودکان همراه با برگزاری شعرخوانی، ترانه سرایی، قصه گویی و مسابقه نقاشی از برنامه‌های برگزار شده بود.

دیدگاه کاربران