عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۷ :

راه‌اندازی پل مکانیزه عابر پیاده بوستان شهروند در منطقه ۷

کد خبر: 82695
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰ ق.ظ

شهردار منطقه ۷ از راه اندازی پل مکانیزه عابرپیاده بوستان شهروند در این منطقه همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: پل مکانیزه عابر پیاده بوستان شهروند واقع در بزرگراه صیاد شیرازی با هدف ارتقاء سطح ایمنی تردد شهروندان به ویژه سالمندان راه اندازی می شود.

وی با اشاره به این‌که ‌هرچه تجهیزات و امکانات ترافیکی در سطح شهر بیشتر باشد، امنیت تردد نیز بیشتر می‌شود، اظهار داشت: افزایش تعداد پل‌های عابر پیاده مکانیزه تمایل شهروندان برای استفاده از پل و عبور از عرض خیابان را بیشتر می‌کند که نتیجه آن امنیت تردد در سطح شهر است. همچنین با کمتر شدن میزان تردد عابران پیاده در عرض معابر ترافیک شهر نیز روان‌تر می‌شود و میزان بروز حوادث کاهش می‌یابد.

شهردار منطقه ۷ با تاکید بر اینکه پل های مکانیزه از اهمیت و کارایی بسیار زیادی برای سالخوردگان و کودکان برخوردار است، خاطرنشان کرد: احداث پل‌های عابر پیاده مکانیزه و زیرگذرهای عابر پیاده موجب کاهش ترافیک در خیابانها و تسهیل در عبور و مرور ایمن افراد می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹ پل عابر پیاده معمولی و شش پل مکانیزه در سطح منطقه وجود دارد، تصریح کرد: سقفهای پلی کربنات پلهای عابرپیاده سطح منطقه تعویض و تعمیر می شود. همچنین با توجه به ضرورت روشنایی پلهای عابر پیاده در طول شب و افزایش امنیت شهروندان، خاموشی تمام پل‌ها برطرف می‌شود.

دکتر طلوعی با اشاره به اینکه تمام تلاش خدمتگزاران مردم بر ارائه خدمات وسیع و گسترده در همه عرصه های شهری است اظهارداشت: یکی از خدمات مهم در این راستا احداث پل های مکانیزه عابر پیاده است که علاوه بر تسهیل در تردد مردم ، با هدف کنترل و کاهش ترافیک احداث می شوند.

وی در پایان به لزوم فرهنگ سازی در استفاده از پل های عابر پیاده اشاره کرد و افزود: دلایلی چـون عدم مکانیابی مناسب، عدم کاربرد برای همه اقشار، عرض کم خیابان، زمانبر بودن، عوامل مزاحم و غیره موجب کـاهش اثـربخشی پل عابر است که با فرهنگ سازی می توان این اثر بخشی را افزایش داد.

دیدگاه کاربران