عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 :

ماهانه بیش از ۹هزار کیلو پسماند خشک جمع آوری می شود

کد خبر: 82793
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۲۵ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ تهران گفت: اقدامات آموزشی تفکیک پسماند از مبدأ در بزرگترین شهرک های مسکونی مرکز شهر؛ باعث شد جمع آوری پسماندهای خشک در این مراکز به ماهانه بیش از ۹هزار کیلوگرم برسد.

به گزارش نداي مردم ،امیر حسین عساری در این باره افزود: با هدف گسترش فرهنگ بازیافت؛ اداره مدیریت پسماند با همکاری ناحیه۳ ؛ شهرک های نظامی شهید نامجو و جنگروی را به عنوان بزرگترین شهرک های مسکونی با جمعیتی بیش از ۳۲۰۰ نفر و مجتمع های مسکونی با جمعیتی بیش از ۲۱۰۰ نفر مورد توجه ویژه قرار داده اند.

عساری ادامه داد: در همین رابطه آموزش چهره به چهره، برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی مرتبط توسط کارشناسان به تعداد ۵۳۰۰ نفر ساعت انجام شده و همچنین توزیع بیش از ۹۵ مخزن۱۱۰۰ لیتری پلاستیکی ویژه جداسازی وتفکیک پسماند وحدود ۱۱۵عدد مخزن ۲۴۰ و۱۲۰ لیتری جانمایی شد.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱؛ در راسته خیابان نواب و خوشیاران تعدادی مخزن ویژه با هدف جمع آوری وذخیره سازی پسماند خشک عابران و شهروندان محله؛ نصب شده است که این اقدامات منجربه جمع آوری روزانه۳۰۰ کیلوگرم و ماهیانه ۹۰۰۰کیلوگرم پسماند خشک توسط خودروهای ملودی از مراکز مذکور شد.

او ادامه داد: تاکنون انعقاد تفاهم نامه همکاری با ۴۲ مجتمع و شهرک انجام شده . همچنین جمع آوری و دریافت پسماند خشک با توجه به کارتکس های مخصوص هر مجتمع یا بلوک های شهرک با درج روز جمع آوری، شماره تماس مدیر مجتمع و راننده مراجعه کننده در حال انجام است که در قالب قرارداد خدماتی همچون تحویل مواد شوینده یا وجه نقد به ساکنین مجتمع ارائه می شود.

عساری خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال شهروندان از این طرح برنامه های ویژه ومناسبتی، مسابقات مختلف با محوریت تفکیک از مبدا توسط اداره مدیریت پسماند وناحیه۳ به صورت مستمر و متناوب با اهدای هدایای ویژه ولوح تقدیر برگزار می شود.

دیدگاه کاربران