عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج:

“مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا” در کرج ایجاد می‌شود

کد خبر: 82808
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۰۴ ب.ظ

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیریت شهری کرج در نظر دارد با ایجاد “مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا” با حمایت‌های پایدار و مستمر از ایده‌های خلاقانه و جمعی جوانان در راستای خودکفایی اقتصادی به نتایج مطلوبی دست یابد.

به گزارش نداي مردم ، علی حاج‌کاظم صبح امروز در بازدید از نخستین نمایشگاه الکامپ استان البرز اظهار داشت: به طور حتم تمرکز و سرمایه‌گذاری روی این بخش با توجه به رویکرد خلاقانه و فناورانه، ضمن کاهش بیکاری سبب رشد و توسعه اقتصادی کشور می‌شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای‌اسلامی شهر کرج گفت: اگر به طور جدی به مساله استارت‌آپ‌ها بپردازیم خواهیم دید که نقش موثری در افزایش سرمایه ملی دارند و با توجه به فلسفه وجودی استارت‌آپ‌ها و راهبرد فعالیت این نوع کسب‌وکارها که شامل فعالیت‌های ایده‌محور، نوآورانه، زودبازده و دانش‌بنیان هستند، می‌توان دریافت استارت‌آپ‌ها با جذب سرمایه به سرعت به نتیجه می‌رسند و ارزش‌افزوده اقتصادی قابل ملاحظه‌ای خلق می‌کنند.

وی با بیان اینکه افتتاح نمایشگاه الکامپ اتفاق بسیار خوشایندی در کرج است، اظهار داشت: برای ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه استارت‌آپ‌ها، باید از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه استفاده و حمایت کرد.

حاج کاظم یادآور شد: طبق ارزیابی کارشناسان در کشورمان حدود یک‌هزار نوع شغل وجود دارد در حالی‌که در کشورهای توسعه یافته این آمار به ۱۸ هزار نوع شغل مختلف می‌رسد به همین علت مدیریت شهری کرج در پی ایجاد تنوع شغلی و رفع نیازهای مختلف شهروندان همچنین ایجاد شغل‌های پایدار به کمک جوانان آمده و سعی کرده در قالب برگزاری رویدادهای استارت‌آپ ویکند به حمایت از جوانان بپردازد و شرایطی را مهیا کند که طی آن جوانان به خود شکوفایی و خود اشتغالی برسند و آینده درخوری را برای خودشان، شهر و کشور بتوانند ایجاد کنند.

عضو شورای‌اسلامی شهر کرج یادآور شد: امروزه در جهان سهم بالای ارزش افزوده به استارت‌آپ‌ها تعلق دارد که به جای ایجاد صنعت‌های سرمایه‌بر یا دارای نیروی‌انسانی بالا، در آن‌ها دانش، فناوری و ایده‌های کارآمد محور قرار گرفته و از این طریق درآمدزایی می‌کنند و ما نیز باید با استفاده از این تجربیات و با حمایت از استارت‌آپ‌ها شاهد شکوفایی دانش در جوانان و ایده‌پردازان باشیم.

حاج‌کاظم تاکید کرد: مدیریت شهری کرج در نظر دارد با ایجاد “مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا” با حمایت‌های پایدار و مستمر از ایده‌های خلاقانه و جمعی جوانان در راستای خودکفایی اقتصادی به نتایج مطلوبی دست یابد.

به گفته عضو شورای‌اسلامی شهر کرج تقویت روحیه کارآفرینی، کمک و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و ایجاد اشتغال سبب دلگرمی جوانان شده و با تقویت اقتدار ملی مانع از رسیدن دشمنان به اهداف شوم در راستای ایجاد رکود در کشور و وابستگی به غرب می‌شود.

دیدگاه کاربران