عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 :

درختان منطقه ۲۱ جوان سازی می شوند

کد خبر: 82824
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۳۱ ب.ظ

محمد بیدشکی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱، از عملیات به زراعی و هرس جهت فرم دهی ، دید علائم ترافیکی و حذف شاخه های خشک در سطح این منطقه خبر داد .

به گزارش نداي مردم ، محمد بیدشکی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با بیان اینکه امسال نیز همچون سنوات گذشته تدابیر لازم برای انجام عملیات به زراعی و هرس اندیشیده شده گفت: این اقدام در راستای دستورالعمل ابلاغی سازمان بوستان ها وفضای سبز شهر تهران مبنی بر جوان سازی درختان و مبارزه با عوامل خسارت زا با هدف پیشبرد اهداف محیط زیست کلانشهر تهران انجام شده است .

وی با اشاره به این که این برنامه طبق جدول زمانبندی تدوین و در سطح نواحی ۳ گانه و بوستان های محله ای و منطقه ای انجام شده افزود: اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ از ابتدای فصل هرس (زمستان) تا کنون اقدام به هرس ۶۵۴۰ اصله درخت پهن برگ ، سوزنی برگ و درخچه با هدف فرم دهی ، تنک کردن ، دید علائم ترافیکی ، حذف شاخه های خشک ، جوان سازی و مبارزه فیزیکی با عوامل خسارت زا نموده است .

بیدشکی در پایان خاطر نشان کرد : به موازات انجام عملیات هرس ، عملیات به زراعی شامل حذف ۲۰۱ کنده درخت ،۲۹ اصله آزاد سازی طوقه ، ۳۲۲۰۰ اصله ترمیم تشک ، کاشت ۱۴۸۲ اصله درخت ، ۲۵۱۰ اصله درخچه و ۲۶۱۰ متر مربع گل فصلی ، ۴۱۱۶۷ مترمکعب نخاله کشی و اصلاح شخم و کوددهی تا کنون انجام شده است .

دیدگاه کاربران