عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر راه و شهرسازی :

جنبه انسانی «شهر» به شدت رو به نزول است

کد خبر: 82838
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۰ ق.ظ

وزیر راه و شهرسازی عصر روز جمعه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازدید از آثار فاخر نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی همراهی می کرد، گفت: متاسفانه در روزگاران اخیر شهر به کالبد تنزل یافته و جنبه انسانی آن به شدت رو به نزول است.

به گزارش نداي مردم ، «عباس آخوندی» پس از بازدید از آثار ارایه شده در نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره و نمایشگاه های مشابه آن در واقع بیان هنرمندانه از زندگی نسل ماست.

وی ادامه داد: هیچ بیانی رساتر و گویاتر از آثار هنر های تجسمی نمی تواند نشان دهد که این نسل از زندگی و محیط پیرامونی خود چه درک و اندیشه ای دارد؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: اعتقاد و نگاهم همواره به شهر این بوده که یک سازمان اجتماعی است؛ جنبه انسانی شهر برایم از جنبه کالبدی آن مهمتر است؛ هر چند متاسفانه در روزگاران اخیر شهر به کالبد تنزل یافته و جنبه انسانی آن به شدت رو به نزول است.

آخوندی گفت: معمولا اینجا می آیم که از انعکاس واقعی آنچه در زیر پوست شهر درباره زندگی، شهر و تحولات اجتماعی می گذرد، به درکی دست یابم.

وی اضافه کرد: این جشنواره ها، نمایشگاه های بسیار قوی هستند و این بیان هنرمندانه، قوی ترین و ماندگارترین بیان هایی است که از روزگار ما برای نسل های آینده باقی می ماند.

آخوندی گفت: آثار مفهومی این جشنواره ها برای ما مسئولان نیز بسیار تکان دهنده است؛ اگر بتوانیم نکات و عمق مطلبی را که هنرمند می خواهد در این نمایشگاه ها عرضه و بیان کند را درک کنیم، در واقع همان بیان مجدد شعر حافظ است که «از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر/یادگاری که در این گنبد دوار بماند.»

به گزارش ایرنا، نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سوم تا سی ام بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر تهران و فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه مندان به حوزه هنرهای تجسمی است.

امسال ۶ هزار اثر به این جشنواره ارسال شده است.

بخش بین الملل و نمایشگاه آثار مفاخر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

همچنین امسال ۴۷ درصد هنرمندان برای نخستین بار در این جشنواره شرکت کرده و ۵۱ درصد هنرمندان از جامعه زنان هستند.

دیدگاه کاربران