عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر :

بهره برداری سیاسی از حادثه پلاسکو بسیار اشتباه است/ حوادث به شدت بدتر از پلاسکو در کشور رخ داده که وزیر مربوطه بایستی استیضاح می شد

کد خبر: 82870
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطرح کردن استیضاح شهردار تهران بعد از حادثه پلاسکو، انحراف از موضوع و بهره برداری سیاسی در این حادثه است که نبایستی چنین اتفاقی در مدیریت شهری رخ دهد.

به گزارش نداي مردم ،اقبال شاکری عضو شورای اسلامی شهر تهران  در خصوص سیاسی کاری برخی از اعضای شورا در پی حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: همان طور که می دانید در حال حاضر مراحل آواربرداری از ساختمان پلاسکو به پایان رسیده است و به لطف خدا تمامی آتش نشانان مفقود شده در زیر آوار، کشف شدند و بایستی منتظر برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان باشیم.

وی در ادامه افزود: همچنین بایستی بعد از این مراسم، درباره وضعیت آن دسته از مالکان و مغازه داران پاساژ پلاسکو تصمیم گیری شود. بنده به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر و همچنین دیگر مقامات مسئول، وظیفه داریم که به وضعیت این افراد رسیدگی کنیم و موضوعات حاشیه ای را وارد حادثه پلاسکو نکنیم.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در حال حاضر کمیته ای در شورای شهر برای رسیدگی به وضعیت حادثه پلاسکو تشکیل شده است. سعی خواهد شد در این کمیته به وضعیت جان باختگان و خسارت دیدگان این حادثه رسیدگی شود. به همین دلیل مطرح کردن استیضاح شهردار تهران بعد از حادثه پلاسکو، انحراف از موضوع و بهره برداری سیاسی در این حادثه است که نبایستی چنین اتفاقی در مدیریت شهری رخ دهد.

شاکری در ادامه تصریح داشت: در حال حاضر وزارت کشور و هیئت دولت و همچنین قوه قضائیه با تشکیل کمیته ای در حال بررسی علل حادثه پلاسکو هستند. بایستی اجازه دهیم که گزارش های نهایی در این رابطه منتشر شود و سپس درباره عوامل حادثه صحبت شود.

وی گفت: اگر قرار بر این باشد که هر حادثه ای در کشور رخ دهد، مسئول و یا وزیر مربوطه استیضاح شود، ممکن نخواهد بود. مطمئنا بهره برداری سیاسی از این حادثه و حادثه های مشابه، کار اشتباهی است و باعث بی اعتمادی مردم می شود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که حوادث به شدت فجیع تر از پلاسکو در کشور رخ داده است خاطرنشان کرد: اگر می خواستیم که این حوادث را هم سیاسی کنیم، سنگ روی سنگ بند نمی شد.

به گزارش تهران پرس، ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت ۸ صبح سی ام دی ماه دچار حریق شد که پس از سه ساعت و نیم تلاش آتش نشانان برای مهار آتش، ۱۵ طبقه ساختمان به طور کامل فروریخت. عملیات آواربرداری روز جمعه به پایان رسیده است و عده ای در حال بهره برداری سیاسی از این حادثه هستند.

دیدگاه کاربران