عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی شورای شهر کرج :

لزوم پرداخت بهای تولید اکسیژن از سوی مدیریت شهری

کد خبر: 82872
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴ ق.ظ

سخنگوی شورای شهر اظهار داشت: خرید اکسیژن از باغداران و شهروندان، نکته مهمی است که نمایندگان و شورای شهر باید به آن اهتمام بورزند.

به گزارش نداي مردم ، داوود وحیدی اظهار داشت: سبقه شهر کرج، باغشهری است که متاسفانه به مرور زمان به جهت انتفاعی که در کاربری های تجاری، مسکونی و اداری بوده، این انتفاع سمت و سو و هدف حرکت در دهه گذشته قرار گرفته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: وظیفه داریم تمام توان خود را بکار بریم تا از کسانی که در شهر در واقع به جای این روند، حفظ و نگهداری باغات و فضای سبز را در پیش گرفته اند، حمایت کنیم.

عضو پارلمان شهری کرج افزود: درختان و باغ ها در واقع تولید اکسیژن می کنند و مدیریت شهری باید از کسانیکه در محدوده داخلی شهر در قطعات مختلف باغ دارند در قبال تولید اکسیژن، بخشی از هزینه های آنان را در قالب خرید اکسیژن پرداخت نمایند.

وی گفت: با اجرای این روند، باغداران همینقدر که بدانند دغدغه ای برای پرداخت پول کارگر، آب، برق و .. ندارند به امر باغداری می پردازند که لازم است در این رابطه مدیریت شهری با تنظیم جدولی این موارد را مصوب نمایند.

وحیدی یادآور شد: باغداران و کشاورزان بدانند که مسئولین غافل از آنها نیستند و امیدوارم که بتوانیم این موضوع را به مرحله اجرا برسانیم و در مقابل تولید اکسیژنی که شهروندان عزیز به جای انتفاعی که می توانند داشته باشند، مدیریت شهری اقدام به خرید این اکسیژن نماید.

وی در ادامه از پایان یافتن بررسی متمم بودجه ۹۵ خبر داد و بیان داشت: متمم بودجه سال ۹۵ با جلسات مستمری که کمیسیون تلفیق تشکیل داد به اتمام رسید و شورای شهر در حال آماده شدن برای بررسی بودجه سال ۹۶ است.

وحیدی گفت: تنظیم بودجه در شهرداری ها در واقع سیاست گذاری است و امیدوارم بودجه ای که برای سال آینده تصویب می شود، در کنار اجرایی و تحقق پذیر بودن، سیاست گذاری مناسبی در حوزه های مختلف تنظیم و برنامه ریزی نماید.

دیدگاه کاربران