عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران:

سازمان های استعدادمحور ۱۸ درصد درآمد بیشتر کسب می کنند

کد خبر: 82880
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵ ب.ظ

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: بر اساس نتایج مؤسسه هاکت گروپ در سال ۲۰۱۴، سازمان‎هایی که توجه بیشتری به استعدادهای خود دارند، حداقل ۱۸درصد درآمد بیشتری نسبت به سازمان‌های دیگر دارند.

به گزارش نداي مردم ، دکتر حسین محمدپور زرندی رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، در چهارمین کنفرانس آموزش و توسعه سرمایه انسانی که صبح امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد با بیان اینکه امروزه، انسان به عنوان سرمایه انسانی، یک دارایی بسیار مهم برای سازمان تلقی می شود و مدیریت اثربخش آن، رمز موفقیت هر سازمانی است، گفت: کارکنان به عنوان تنها عامل کسب مزیت رقابتی پایدار، معرفی شده و در عرصه اقتصاد دانایی، این امر بیش از پیش به واقعیت پیوسته است.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما متأسفانه بحث مدیریت استعداد علی‎رغم واقف بودن به اهمیت آن، چندان جدی گرفته نشده، افزود: در سال ۲۰۱۳ در گزارش سرمایه انسانی که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شده، در بین ۱۲۲ کشور، ایران رتبه ۱۱۶ را در شاخص ظرفیت جذب استعداد و رتبه ۱۱۰ را در شاخص ظرفیت نگهداری استعداد داشته است.

سازمان های استعدادمحور ۱۸ درصد درآمد بیشتر کسب می کنند

پورزرندی خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج مؤسسه هاکت گروپ در سال ۲۰۱۴، سازمان‎هایی که توجه بیشتری به استعدادهای خود دارند، حداقل ۱۸ درصد درآمد بیشتری نسبت به سازمان‌های دیگر دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین گفت: در پژوهشی که روی ۳۳۰۰۰ کارمند از ۲۳ کشور انجام شد، نتایج نشان دادند که سازمان‌ها به طور وحشتناکی با مشکل پُر کردن پست‌های کلیدی توسط افراد مستعد مواجه هستند و همچنین ۴۰ درصد مدیران از مشکلات پر نمودن پست‌ها به دلیل فقدان نیروی مستعد در بازار شکایت داشتند.

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در پایان با تاکید بر اینکه با راه‎اندازی مرکز مشاوره و روان‎شناسی شهر، تلاش شده است تا به صورت متمرکز در گام اول، بخشی از مطالعات روان‎شناختی در خصوص جذب، نگهداشت و توسعه سرمایه‎های انسانی انجام گردد، خاطرنشان کرد: این مرکز با بهره‌گیری از متخصصان و پژوهشگران، قابلیت و توانایی تعریف سازوکارهایی را دارد که می‎توان با استفاده از آنها، ارتقای استعدادها را در شغل تخصصی خودشان ارائه کرد.

دیدگاه کاربران