عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران :

شهرداری تهران همچنان آماده تملک زندان اوین

کد خبر: 82888
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۵ ب.ظ

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به آمادگی شهرداری پایتخت برای تملک زمین زندان اوین گفت: در صورت موافقت سازمان زندانها، شهرداری تهران این آمادگی را دارد که پس از تملک زندان اوین این مکان را به فضای سبز و مجموعه فرهنگی-تفریحی تبدیل کند.

به گزارش نداي مردم، ناصر امانی درباره زندان اوین گفت: جلسات مختلفی را با مسوولان سازمان زندان ها برگزار کرده؛ نظر شهرداری تهران را به این عزیزان اعلام و آمادگی خود را برای تملک زندان اوین بیان کرده ایم.

وی با اشاره به نشر اخباری مبنی بر اینکه شهرداری تهران از تملک زندان اوین منصرف شده است، تصریح کرد: ما از سازمان زندان ها درخواست کرده ایم که ابتدا مشکل اسناد مالکیت قطعی بخش هایی از زمینی که زندان اوین در آن واقع شده است را حل کنند و سپس مباحث مربوط به تملک آن توسط شهرداری مطرح شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: در جلسات مختلفی که میان شهرداری پایتخت و مسوولان سازمان زندانها برگزار شد، اعلام کردیم که شهرداری حاضر است پس از رفع مشکل اسناد، با استفاده از دارایی های غیر نقدی با سازمان زندانها تهاتر کند.

سخنان معاون شهردار تهران در حالی مطرح می شود که چندی پیش اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی از عدم تمایل شهرداری تهران برای خرید زندان اوین خبر داده بود.

دیدگاه کاربران